کد خبر: 235613 A

بانک مرکزی:

بانک مرکزی متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران در هفته منتهی به ۲۸ آذر ماه ۹۳ را اعلام کرد که براین اساس نرخ شش گروه مواد خوراکی در هفته مذکور کاهش و قیمت دو گروه افزایش یافت و نرخ سه گروه دیگر ثابت ماند.

بانک مرکزی متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران در هفته منتهی به ۲۸ آذر ماه ۹۳ را اعلام کرد که براین اساس نرخ شش گروه مواد خوراکی در هفته مذکور کاهش و قیمت دو گروه افزایش یافت و نرخ سه گروه دیگر ثابت ماند.

به گزارش ایلنا، در حالی که نرخ لبنیات، قند و شکر و روغن نباتی در هفته منتهی به ۲۸ آذر ماه ۹۳ نسبت به هفته قبل از آن ثابت ماند اما قیمت تخم مرغ، برنج، حبوب، گوشت قرمز، گوشت مرغ و چای با کاهش مواجه شد.

البته نرخ میوه های تازه و سبزی های تازه در هفته مذکور با افزایش مواجه شده است.

** لبنیات و تخم مرغ

در هفته مورد گزارش، در گروه لبنیات قیمت تمام اقلام نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود. بهای تخم مرغ معادل ۱.۲ درصد کاهش یافت و شانه ای ۸۷ تا ۱۰۷ هزار ریال فروش می رفت.

** برنج و حبوب

در این هفته در گروه برنج، قیمت برنج داخله درجه یک معادل ۰.۱ درصد کاهش داشت و بهای برنج وارداتی غیرتایلندی و برنج داخله درجه دو ثابت بود. در گروه حبوب قیمت لوبیا چشم بلبلی معادل ۵.۴ درصد کاهش یافت و بهای سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود.

** میوه ها و سبزی های تازه

در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری هندوانه عرضه کمی داشت ولی سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آن ها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها متفاوت بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می گردید. میوه فروشی های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می نمودند که در گروه میوه های تازه قیمت انار ثابت بود. بهای پرتقال درجه یک معادل یک درصد و هندوانه ۱۶.۹ درصد افزایش ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین ۰.۹ تا ۵.۱ درصد کاهش داشت.

در گروه سبزی های تازه بهای سیب زمینی و سبزی های برگی بدون تغییر بود. قیمت خیار معادل ۹.۱ درصد افزایش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین ۰.۵ تا ۳.۸ درصد کاهش یافت.

** گوشت قرمز و گوشت مرغ

در هفته مورد گزارش قیمت گوشت گوسفند معادل ۰.۷ درصد گوشت تازه گاو و گوساله ۰.۴ درصد و گوشت مرغ ۲درصد کاهش داشت.

** قند، شکر، چای و روغن نباتی

در این هفته بهای قند و شکر و انواع روغن نباتی ثابت بود. قیمت چای خارجی معادل ۰.۹ درصد کاهش یافت.

برنج چای سیب زمینی شکر قند گوشت گوشت قرمز لبنیات میادین میوه و تره میوه و سبزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر