کد خبر: 235877 A

از سوی بیمه ایران اعلام شد

بیمه‌های بازرگانی حمایت خود از طرح تحول نظام سلامت که توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اجرایی شده است را اعلام و خواستار توسعه آن شدند.

شرکت بیمه ایران از اعلام حمایت بیمه‌های بازرگانی از برنامه تحول نظام سلامت خبر داد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی بیمه ایران، بیمه‌های بازرگانی طی امضای تفاهم نامه‌ای با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حمایت خود را از طرح بیمه های سلامت اعلام کردند.

در جلسه مسوولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تعدادی از نمایندگان بیمه های بازرگانی بر نقش مهم این بیمه ها به عنوان یکی از منابع اصلی تامین مالی درهزینه های سلامت به همراه دیگر بیمه گران پایه تاکید شد.

در این راستا، بیمه های بازرگانی حمایت خود از طرح تحول نظام سلامت که توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اجرایی شده است را اعلام و خواستار توسعه آن شدند.

در ادامه و براساس پیشنهادی در این جلسه مقرر شد، سندیکای بیمه گران دربخش خدمات الکترونیک و ارتقای کیفیت خدمات درمانی در بخش دولتی با وزارت بهداشت تعامل مناسب داشته باشد واین وزارتخانه را یاری کند.

افزون براین، مسوولان وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی با اشاره به افزایش سطح کیفیت درمانی بیمارستان های دولتی، ازسندیکای بیمه گران درخواست کردند استفاده کنندگان از بیمه های تکمیلی را به بهره مندی از خدمات این بیمارستان هاتشویق کنند که مورد استقبال مسوولان سندیکا و بیمه گران پایه قرارگرفت.

در مقابل مسوولان وزارت بهداشت نیز متعهد شدند، مشکلات بیمه های بازرگانی در عقد قرارداد با بیمارستان های خصوصی را در راستای کاهش هزینه از جیب مردم رفع کنند تا مردم هزینه کمتری دربخش درمان پرداخت کنند.

علاوه براین، کارشناسان دراین نشست برمتعادل نمودن حق بیمه های دریافتی که توسط مردم تامین می شود تاکید و خواستارارائه راهکاربه منظورعادلانه شدن نرخ حق بیمه ها شدند.

همچنین دراین نشست کارشناسان ابراز امیدواری کردند تا نمایندگان مجلس شورای اسلامی با لایحه حذف مالیات برارزش افزوده از حق بیمه بیمه های بازرگانی که توسط وزارت اموراقتصادی ودارایی ارائه شده است موافقت نمایند تا ضمن کاهش هزینه های بیمه های بازرگانی و پایه درطرح تحول نظام سلامت، خدمات درمانی نیز با کمترین هزینه دراختیار مردم قرار گیرد.

دراین نشست کارشناسان و مسوولان بیمه های ایران، سینا، سرمد، پاسارگاد و مدیرکل دفتر فنی بیمه مرکزی شرکت داشته و مسایل مختلف دراین ارتباط را با محمد آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دبیر ستاد کشوری برنامه تحول نظام سلامت درمیان گذاشتند.

حمایت بیمه‌های بازرگانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر