کد خبر: 241705 A

کاتب در گفت‌وگو با ایلنا:

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: این که پول چگونه برداشت شده است این بود که از حساب ذخیره بانک مرکزی بوده است آن هم به استناد ماده ۱۳۹ قانون سال ۱۳۹۲ که ستاد رهبری آن را تصویب کرد و به استناد آن این پول برداشته شده است.

نماینده مردم گرمسار تصریح کرد: دولت پذیرفت در اسفندماه سال ۹۲ سندی را اشتباها از حساب صندوق توسعه ملی می‌خواسته برداشت کند که با تذکر دیوان محاسبات اصلاح شد یعنی در تاریخ ۲۸/۱۲ / ۹۲ دو روز بعد آن را اصلاح کرد.

غلامرضا کاتب در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، در مورد برداشت ۴/۱ میلیارد از صندوق ذخیره توسعه ملی و ارایه گزارشی در این باب گفت: گزارشی که در این مورد ارایه داده شده٬ این است که از صندوق ذخیره توسعه ملی پول برداشته نشده است.

نماینده مردم گرمسار افزود: اما دولت پذیرفت در تاریخ ۲۶/۱۲ / ۹۲ سندی را اشتباها از حساب صندوق توسعه ملی می‌خواسته برداشت کند و با تذکر دیوان محاسبات اصلاح شد یعنی در تاریخ ۲۸/۱۲ / ۹۲ دو روز بعد آن را اصلاح کرد.

وی ادامه داد: این که پول چگونه برداشت شده است اینگونه بود که از حساب ذخیره بانک مرکزی بوده است آن هم به استناد ماده ۱۳۹ قانون سال ۱۳۹۲ که ستاد رهبری آن را تصویب کرد و به استناد آن این پول برداشته شده است.

کاتب در مورد صحبتی که نوبخت در خصوص این که باید کسانی که می گویند این مبلغ به صورت غیر قانونی برداشته شده است عذرخواهی کنند٬ گفت: این مساله با بیانیه مشترک و توافقی که انجام شد، رفع شد.

بانک مرکزی برنامه و بودجه مجلس پول دولت دیوان محاسبات صندوق توسعه ملی قانون حساب ذخیره کاتب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر