کد خبر: 242084 A

روحانی در جمع مردم بوشهر:

ملت ایران خواستار پایان تحریم‌های ظالمانه هستند / باید وحدت، محبت و برادری را در سراسر کشور گسترش دهیم / کشور بعد از هشت فصل در جا زدن و رکود و رشد منفی، رشد مثبت را آغاز کرده است. / کشورهای تولیدکننده نفت مثل عربستان و کویت بیش از ایران ضرر خواهند کرد

رئیس جمهور تاکید کرد: من به همه آنهایی که در این تحریم ظالمانه قدم گذاشته‌اند و امروز نیز در فکر قدم گذاشتن در آن مسیر هستند، می‌گویم دوران تهدید و تحریم سپری شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جمع مردم بوشهر در دوازدهمین سفر استانی‌اش با تشکر از استقبال مردمی گفت: این استقبال نشان از پیوستگی مردم برای ادامه خدمت‌رسانی و توسعه ایران است.

وی با اشاره به میلاد حضرت رسول(ص) و امام صادق(ع) اظهار داشت: هرچه داریم از این خاندان است. علم و دانش، هدایت و اخلاق، محبت و برادری، عقلانتی و حرکت در مسیر صحیح تعالی و معنویت همه همه از دامن پر مهر پیامبر عظیم‌الشان اسلام(ص) و مکتب امام صادق(ع) است.

باید وحدت، محبت و برادری را در سراسر کشور گسترش دهیم

رئیس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه ما باید وحدت، محبت و برادری را در سراسر کشور گسترش دهیم، تصریح کرد: همه از یک کشوریم و زیر پرچم یک نظام هستیم و همه پیوند با یک قانون اساسی داریم و از یک رهبری پیروی می‌کنیم و در کنار دولت، نظام جمهوری اسلامی هدف واحدی که توسعه و سربلندی ایران است را دنبال می‌کنیم.

روحانی با یادآوری برگزاری جشن بیمه سلامت همگانی خاطرنشان کرد: ملت بزرگ ایران بعد از سالیان دراز به یکی از آرزوهای خود دست یافتند و آن اینکه تمام ایرانیان دارای دفترچه بیمه درمانی هستند و بیمه چترش را بر سراسر مردم این سرزمین گسترش داده است.

رئیس جمهور یادآور شد: این یکی از قول‌های دوران تبلیغات بود که خوشبختانه این وعده عمل شد.

کشور بعد از هشت فصل در جا زدن و رکود و رشد منفی، رشد مثبت را آغاز کرده است

وی با تاکید بر اینکه دولت در یکسال و نیم گذشته گام‌های بسیار مهمی برای ثبات و آرامش اقتصاد، مقاومت اقتصاد و خروج از رکود و حرکت از رکود و حرکت به سمت رونق اقتصادی برداشته است، ابراز داشت: در طول ۶ ماهه اول امسال ما دارای ۴ درصد رشد نسبت به ۶ ماهه اول سال گذشته داشته‌ایم. آمار دیروز بخش صنعت کشور نشان می‌‌دهد اقتصاد کشور در بخش صنعت در ۸ ماه اول امسال دارای هشت درصد رشد بوده است و این نکته مهمی است که کشور بعد از هشت فصل در جا زدن و رکود و رشد منفی، رشد مثبت را آغاز کرده است.

رئیس شورای عالی امنیت ملی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای بیان کرد: ما در این مسیر اولین گامی که برداشتیم این بود که تحریمی را که بر ضد ملت ایران ظالمانه وضع شده بود و به طور طبیعی در زندگی اقتصادی و اجتماعی مردم تأثیرگذار بود با حمایت مردم و هدایت مقام معظم رهبری بشکنیم و ما این راه را برای برداشتن کامل تحریم‌ به حول و قوه الهی ادامه خواهیم داد.

همه ملت ایران خواستار پایان دادن به تحریم‌های ظالمانه هستند

روحانی تاکید کرد: همه ملت ایران خواستار پایان دادن به تحریم‌های ظالمانه هستند.

رئیس دولت یازدهم خطاب به دوئل غربی عنوان کرد: من به همه آنهایی که در این تحریم ظالمانه قدم گذاشته‌اند و و امروز نیز ممکن است در این مسیر به فکر قدم گذاشتن باشند، اعلام می‌کنم دوران تهدید و تحریم سپری شده است.

وی افزود: ۱ + ۵ و مذاکره‌کنندگان با ایران هر مقدار راه منطقی و سرعت عمل را در پیش نگیرند باید بدانند که ضرر خواهند کرد. ما با منطق، استدلال و حفظ حقوق ملت بزرگ ایران راه مذاکره، همزیستی مسالمت‌آمیز، تعقل و راه تعامل سازنده را ادامه خواهیم داد.

رئیس جمهور با اشاره به کاهش قیمت نفت گفت: می‌دانید مشکل جدیدی دشمن به خیال خود پیش‌روی ملت ایران باز کرده است که موضوع کاهش قیمت نفت است. امروز اگرچه به نسبت ماه‌های قبل قیمت نفت نصف شده است اما بدانید آنهایی که بحثکاهش قیمت نفت را علیه برخی کشورها طراحی کرده‌اند، پشیمان خواهند شد و این را برای آنها قابل ادامه دادن نیست.

کشورهای تولیدکننده نفت مثل عربستان و کویت بیش از ایران ضرر خواهند کرد

روحانی با بیان اینکه اگر از کاهش قیمت نفت، ایران ضرر می‌کند بدانید که دیگر کشورهای تولیدکننده نفت مثل عربستان و کویت بیش از ایران ضرر خواهند کرد، اظهار داشت: آمار و ارقام نشان می‌دهد که ۸۰ درصد بودجه سالانه عربستان و ۹۰ درصد صادرات این کشور و همچنین ۹۵ درصد بوجه کویت و ۹۵ درصد صادرات این کشور به فروش نفت خام وابسته است در حالیکه جمهوری اسلامی ایران امسال از لحاظ بودجه تنها ۳۳ درصد به نفت وابسته است.

رئیس دولت یازدهم یادآور شد: ما در دولت یازدهم در سال ۹۳ کم‌ترین وابستگی به نفت را در بودجه تقدیمی به مجلس مشاهده می‌کنیم. به گونه‌ای که امروز تنها یک سوم بودجه کشورمان وابسته به نفت است البته ما راه جبران کاهش قیمت نفت را هم پیش‌بینی کردیم با کمک نمایندگان مجلس نیز از لحاظ صادرات تنها ۶۰ درصد به نفت وابسته خواهیم بود و مابقی صادراتمان غیرنفتی خواهد بود.

وی با بیان اینکه ما امسال صادرات غیرنفتی خود را افزایش خواهیم داد و ایران تحت تاثیر کاهش قیمت نفت قرار نخواهد گرفت، تصریح کرد: همانطور که برابر انواع توطئه‌ها با ایستادگی عبور کردیم به حول قوه الهی از این توطئه هم عبور خواهیم کرد و بحثکاهش قیمت نفت نمی‌تواند برای مدت طولانی ادامه پیدا کند.

ملت بزرگ ایران مثل گذشته برای ایجاد آرامش، رونق و رشد اقتصادی حرکت خواهد کرد

رئیس شورای عالی اقتصاد با تاکید بر اینکه ملت بزرگ ایران مثل گذشته برای ایجاد آرامش، رونق و رشد اقتصادی حرکت خواهد کرد، خاطرنشان کرد: اگر همه کارگاه‌های تولیدی کشور تلاش کنند هر ماه یک درصد به تولید خود اضافه کنند رشد اقتصادی ما بالاتر از ۸ درصد خواهد بود این کار به خوبی از دست ملت ما برمی‌آید و تنها برنامه‌ریزی، همت و تلاش می‌خواهد.

روحانی در ادامه صحبت‌های خود، استان بوشهر را سرزمین تولید برق اتمی خواند و ابراز داشت: شعار این استان مرکز تولید انرژی ایران عزیز ماست. ما به بندرگاه بوشهر، استعداد مردم بوشهر، عسلویه بوشهر، خارک و جای جای این سرزمین به عنوان سرزمین توسعه و حرکت افتخار می‌کنیم.

رئیس دولت تدبیر و امید افزود: روزگاری بود که بندر بوشهر بزرگترین بندر تجاری ایران بود. بنابراین بوشهر باید به سابقه دیرینه توسعه و تجارت خود بازگردد. این دولت به عنوان خادم شما مردم ایران اعلام می‌کند که همه توان و امکان خود را در خدمت مردم کشور و مردم استان بوشهر قرار خواهد داد و در دولت یازدهم قدم‌هایی را برای توسعه این استان با کمک شما مردم و با همت همه مسئولان برخواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه اولین تصمیم دولت در سفر به استان بوشهر ایجاد جاده جدید خروجی برای شهر بوشهر خواهد بود، بیان کرد: مسیر و جاده خروجی دوم شهر بوشهر از سال آینده آغاز می‌شود و ما تلاش می‌کنیم تا پایان دولت یازدهم و اوایل سال ۹۶ این جاده را به اتمام برسانیم.

رئیس جمهور با یادآوری اینکه تصمیم دوم ما برای بوشهر تکمیل فاضلاب این شهر است، عنوان کرد: می‌دانیم که این مساله سال‌هاست که مشکلاتی را ایجاد کرده است. البته بخشی از کار انجام شده و مابقی نیاز به اعتبارات لازم دارد این طرح در طول ۴ ماه به اتمام می‌رسد و بخش اعظم آن در دولت یازدهم عملیاتی می‌شود.

روحانی تکمیل باند دوم جاده برازجان گناوه و باند دوم گناوه دیلم را از دیگر اقدامات دولت در استان بوشهر برشمرد و اضافه کرد: وزارت نفت ۵ طرح برای استان بوشهر دارد و قول داده شده که همه آنها در دولت یازدهم اجرایی شود که امشب در شورای اداری استان تشریح خواهد شد.

دولت بزودی لایحه منطقه آزاد تجاری بوشهر را تقدیم مجلس می‌کند

رئیس دولت یازدهم با اشاره به اینکه دولت بحثمنطقه آزاد تجاری بوشهر را به تصویب رسانده و به زودی لایحه آن تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد شد، بیان کرد: ما معتقدیم که منطقه آزاد تجاری بوشهر باعثرونق کل استان خواهد شد. دولت با طرح‌هایی که در دست دارد ظرفیت بندرگاه بوشهر را در واقع دروازه توسعه استان است به دو برابر ظرفیت فعلی توسعه خواهد داد.

وی ادامه داد: به بانک مرکزی اعلام شده که ۱۳۰ میلیارد تومان برای سرمایه در گردش و ۳۳۰میلیارد تومان برای تکمیل طرح‌های این استان تسهیلات قرار دهد که یکی از این طرح‌های توسعه استان بوشهر طرح گردشگری است که در همین راستا دو نقطه برای ساخت دهکده توریستی برای استان بوشهر مصوب شده است.

رئیس جمهور یادآور شد: در این سفر در مجموع ۱۱ پروژه مهم به تصویب خواهد رسید و اعلام می‌شود این ۱۱ پروژه با اعتبار ۳.۶ میلیارد تومان مورد تصویب دولت است و تفصیل این موارد در شورای اداری استان تشریح خواهد شد و به اطلاع مردم می‌رسد ما برای توسعه استان بوشهر از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

استان بوشهر ایران برق حسن روحانی دولت رشد عربستان قیمت نفت کویت نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر