کد خبر: 242095 A

مدیرعامل صندوق تأمین خسارت های بدنی:

صندوق تأمین خسارت های بدنی در سایه نظام جمهوری اسلامی و بعد از اصلاح قانون بیمه شخص ثالثبه عنوان حلقه ای از صنعت بیمه، رویکرد خدمت رسانی به مردم را بیش از پیش در دستور کار خود قرار داد.

مدیرعامل صندوق تأمین خسارت های بدنی از پرداخت بیش از ۳ هزار میلیارد ریال خسارت به زیان دیدگان حوادثاز سوی این صندوق در ۹ ماهه امسال خبر داد و گفت: ۵۵ درصد از این رقم مربوط به حوادثجرحی و ۴۵ درصد هم مربوط به فوت بوده است.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی صندوق تامین خسارت های بدنی، علی جباری با گرامیداشت چهل و ششمین سالروز تأسیس صندوق تأمین خسارت های بدنی، افزود: تعداد این افراد ۹ هزار و ۳۳۵ نفر بوده که ۷ هزار و ۴۵۳ نفر خسارت جرحی و ۱۸۸۲ نفر غرامت فوت دریافت کرده اند.

وی، حمایت از قربانیان حوادثرانندگی و همچنین توسعه عدالت اجتماعی و رفاه از مهمترین اهداف این مجموعه دانست و اظهارداشت: این صندوق در سایه نظام جمهوری اسلامی و بعد از اصلاح قانون بیمه شخص ثالثبه عنوان حلقه ای از صنعت بیمه، رویکرد خدمت رسانی به مردم را بیش از پیش در دستور کار خود قرار داد.

جباری به کاهش زمان رسیدگی به پرونده ها اشاره کرد و افزود: با برنامه ریزی انجام شده این زمان را به ۱۵روز تقلیل داده ایم.

وی افزود: امسال با مدیریت منابع صندوق توانسته ایم ۸۰ درصد منابع درآمدی را در ۹ ماهه محقق کنیم و شرکت های بیمه هم در این زمینه، همکاری بسیار خوبی با صندوق داشتند.

مدیرعامل صندوق تأمین خسارت های بدنی ادامه داد: در بودجه سال ۹۴ کل کشور هم پیش بینی لازم برای تحقق درآمدهای بند ' ه ' و ' و ' ماده ۱۱ قانون شخص ثالثانجام شده است.

وی با اشاره به چالش های پیش روی صندوق، گفت: یکی از این چالش ها مربوط به بازیافت خسارات پرداختی به مقصرین حوادثبود که برای رفع این مشکل با تشکیل یک کارگروه تخصصی پرونده های صندوق از سال ۷۳ تاکنون بازنگری شد و این افراد شناسایی شدند به طوری که امسال ۸۸ درصد رشد وصول منابع بازیافتی را شاهد هستیم که یک رکورد در این زمینه محسوب می شود.

وی چالش دیگر صندوق را پرونده های دارای مقصر متواری یا ناشناس عنوان کرد و ادامه داد: با کمک پلیس و قوه قضاییه در حال رفع این مشکل هستیم ضمن آنکه عموم مردم ما با فرهنگ و قانونمدار هستند.

بودجه خدمت رسانی به مردم رشد روابط عمومی شرکت های بیمه صنعت فوت قانون قوه قضاییه نظام جمهوری اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر