کد خبر: 243945 A

روز های ۶ و ۷ بهمن ماه در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد تهران؛

رئیس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی از برگزاری چهارمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت در روز های ۶ و ۷ بهمن ماه در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد تهران خبر داد.

رئیس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی از برگزاری چهارمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت در روز های ۶ و ۷ بهمن ماه در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد تهران خبر داد.

به گزارش ایلنا، فرهاد نیلی در نشستی مشترک با ناصر حکیمی مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی در خصوص چهارمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت، افزود: این همایش با موضوع ضرورت توسعه اکوسیستم بانکداری الکترونیک برگزار می شود.

وی با بیان آنکه راهبری نظام های پرداخت در تمام دنیا از وظایف اصلی بانک های مرکزی است، تصریح کرد: نقش بازیگران اصلی و قوانین این حوزه، چالش ها، فضای کسب و کار و سامانه های پرداخت موجود و همچنین چشم انداز پیش رو و ارزیابی عملکرد دهه گذشته در صنعت بانکداری الکترونیک ونظام های پرداخت با حضور مدیران، کارشناسان، اساتید و صاحب نظران در این همایش بررسی می شود.

وی با تاکید بر اینکه همایش سال جاری با سال های قبل تفاوت چشمگیر دارد، اظهار داشت: در این همایش در حوزه تلاقی فناوری و بانکداری اقداماتی انجام شده ضمن آنکه با تاکید رئیس کل بانک مرکزی قرار شد بعد بانکی این همایش بیشتر تقویت شود.

وی ادامه داد: بنابراین مرکز ثقل همایش سال جاری بانکداری است، علاوه بر آنکه وجه تجاری بانک ها نیز در این همایش مدنظر است و چالش ها در این همایش در قالب گفت وگو مطرح خواهد شد.

رییس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی با تاکید براینکه چشم انداز نظام مالی کشور یکی از گفت وگوهای چالشی و کلیدی کشور است، گفت: این همایش با حضور رئیس کل بانک مرکزی، وزیر اقتصاد و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی برگزار خواهد شد.

نیلی خاطرنشان کرد: قرار است در این همایش در خصوص کارت های اعتباری نیز گفت وگوهایی شود زیرا در حالی که باید تسهیلات خرد از طریق کارت های اعتباری به مردم ارایه شود، تنها دو میلیون کارت اعتباری صادر شده است.

به گفته وی، ساختار درآمدی بانک ها و تعیین جایگاه کارمزد از دیگر موضوعات گفت وگوهای همایش است.

نیلی تصریح کرد: البته قرار است در این همایش دستاوردهای طرح نقشه راه بانک مرکزی در افق ۱۴۰۰ و چشم انداز مالی کشور بررسی شود، ضمن آنکه سند محصولات بانکی نوین ایران(مبنا) نیز رونمایی خواهد شد.

رئیس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی در پاسخ به سوالی درباره انحلال شورای پول و اعتبار، گفت: شورای پول و اعتبار جزو ارکان و قانون بانک مرکزی است. خبر انحلال را نشنیده ام و چنین چیزی در دستور نیست چرا که شورای پول و اعتبار جزو جدانشدنی بانک مرکزی است.

اقتصاد الکترونیک ایران بانک مرکزی برج میلاد رئیس کل بانک مرکزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی فناوری فناوری اطلاعات کارت اعتباری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر