کد خبر: 202832 A

به مناسبت ۱۷ شهریور، روز شهدا انجام شد:

دکتر شامحمدی سرپرست دانشگاه شهرکرد به مناسبت ۱۷ شهریور که به عنوان روز شهدا نامگذاری شده با فرزندان شاهد شاغل در این دانشگاه دیدار و گفت‌وگو کرد.

دکتر شایان شامحمدی، سرپرست دانشگاه شهرکرد، در نشستی صمیمی با اعضای هیأت علمی و کارکنان فرزند شاهد دانشگاه دیدار و گفت‌وگو کرد.

دکتر شامحمدی ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع فرزندان شهدا و گرامیداشت یاد شهدای ۱۷ شهریور، بر زنده‌ نگه داشتن یاد و خاطرهٔ شهدا تأکید کرد و افزود: نظام اسلامی و آرامش و امنیت کشور خون‌بهای شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی است و هم‌اکنون نیز جامعه نیازمند اشاعهٔ فرهنگ ایثار و شهادت است.

سرپرست دانشگاه شهرکرد حضور در جمع فرزندان شاهد را فرصت مغتنمی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و زمینه‌ساز جلوگیری از ایجاد فاصله با آن برشمرد و افزود: ما با گوش جان شنوای سخنان فرزندان شاهد و همچنین جامعهٔ ایثارگر دانشگاه هستیم و این دیدار‌ها برای حفظ این میراثعظیم معنوی است.

دکتر خداداد پیرعلی، مشاور سرپرست دانشگاه، در امور ایثارگران نیز در این نشست گفت: بالغ بر یک پنجم جمعیت کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه شهرکرد را ایثارگران تشکیل می‌دهند و این افراد سرمایه‌های عظیمی برای کشور هستند و امنیت و اقتدار فعلی کشور مرهون تلاش آن‌ها و پدران ایشان است.

پیرعلی تصریح کرد: جمع‌آوری خاطرات ایثارگران دانشگاه و انتشار آن‌ها در قالب کتاب به منظور الگوسازی و انتقال آن به نسل‌های آینده تأثیر به‌سزایی در نشر فرهنگ ایثار در جامعه خواهد داشت.

در ادامهٔ این نشست کارکنان و اعضای هیأت علمی فرزند شهید به بیان خاطراتی از شهدا و همچنین طرح دیدگاه‌ها و دغدغه‌های خود پرداختند.

انقلاب جامعه جنگ تحمیلی سرمایه فرهنگ ایثار و شهادت نظام اسلامی یاد و خاطره شهدا دانشگاه شاهد فرزندان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر