کد خبر: 211717 A

سرپرست املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان از آزادسازی و رفع تصرف ۱۰۷ هکتار از اراضی ملی شهرستان بروجن دراستان چهارمحال و بختیاری خبر داد.

به گزارش ایلنا از شهر کرد، خدایار باقری با اشاره به اینکه دفاع از حقوق بیت‌المال و منافع دولت از جمله مسئولیت‌های بسیار مهم در راه و شهرسازی است گفت: در این راستا با پیگیری‌های اداره حقوقی و همکاری دستگاه قضایی در شش ماهه نخست سال جاری اکثر موارد اختلافی مطرح شده در مراجع قضایی به نفع دولت و این اداره کل بوده و حدود ۱۰۷ هکتار از اراضی تصرفی در استان چهارمحال و بختیاری آزاد شد.

وی تأکید کرد: حفظ و حراست از اراضی دولتی و برخورد با متصرفان از اولویت های کاری مجموعه اداره کل راه و شهرسازی در استان است.

سرپرست املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان خاطرنشان کرد: مطابق ماده شش قانون زمین شهری مصوب سال ۶۶ که مربوط به اراضی موات شهری است، این اراضی در اختیار دولت قرار می‌گیرد و برابر با ماده ۱۲ همین قانون، تشخیص موات بودن زمین و همچنین احیای اراضی در داخل محدوده شهری با اداره کل راه و شهرسازی است.

اداره کل راه استان چهارمحال و بختیاری چهارمحال و بختیاری حقوق دستگاه قضایی دولت راه و شهرسازی راه و شهرسازی استان زمین قانون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر