کد خبر: 214382 A

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: در هفته گذشته ۲۲۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات وزارت نیرو برای تکمیل جاده دسترسی کارون ۴(جاده جایگزین شهرکرد - ایذه) اختصاص یافت.

به گزارش ایلنا از شهرکرد، ' قاسم سلیمانی دشتکی ' در بازدید از کارون ۴ در استان افزود: برای تکمیل و راه اندازی این جاده ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که ۲۲۰ میلیارد ریال آن اختصاص یافت.

وی گفت: عملیات اجرایی جاده جایگزین شهرکرد به ایذه پیشرفت قابل قبولی داشته و پیمانکار باید تا اواخر شهریور ماه این طرح را به اتمام می رساند که با مشکل کمبود اعتبار مواجه شد.

سلیمانی دشتکی تصریح کرد: پیش بینی می شود با دستور رییس جمهور در خصوص تأمین اعتبار این طرح، مابقی اعتبارات مصوب دولت نیز برای این طرح تخصیص داده شود.

وی اظهار کرد: در صورت تامین اعتبار لازم، این طرح تا پایان امسال به بهره برداری می رسید. سلیمانی دشتکی گفت: با بهره برداری از جاده و پل قوسی نصب شده بر روی سد کارون ۴، کاهش بار ترافیکی و افزایش ایمنی محور ارتباطی بروجن - لردگان - ایذه و آسان شدن تردد مردم شهرستان های اردل، فارسان، کیار و شهرکرد را شاهد خواهیم بود.

در این بازدید سرپرست اداره کل راه و شهرسازی اضافه کرد: دهانه اصلی این پل زیرقوسی ۳۰۰متر و طول عرشه آن ۳۸۰متر و عرض آن ۱۱.۸ متر است و دارای دو باند عبور و دو پیاده رو در طرفین است.

قاسم قاسمی، ارتفاع این پل از کف دره را ۲۵۰ متر و ارتفاع آن از سطح آب دریاچه در بالاترین حد آبگیری را ۷۲ متر عنوان و تصریح کرد: برای ساخت این پل، سه هزار و ۷۵۰ تن سازه فلزی به کار رفته است و عرشه آن تمام فلزی است.

وی قوس این پل را حدود ۶۰ متر عنوان کرد و ادامه داد: بهره گیری از عرشه تمام فلزی، افزایش دهانه قوسی پل تا ۵۰ متر و بارگذاری و تحلیل دینامیکی دقیق این پل در برابرزلزلهاز ویژگی های خاص این پل نسبت به پل کارون ۳است.

شایان ذکر است، پل قوسی سد کارون ۴ در فاصله ۱۸۰ کیلومتری جنوب غربی مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

اداره کل راه جاده چهارمحال و بختیاری دولت رییس جمهور وزارت نیرو میلیارد ریال پل کارون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر