کد خبر: 220052 A

مدیر امور شعب بانک صادرات در استان چهارمحال و بختیاری؛

دولت تدبیر و امید با انسجام تحقیقاتی، حاکمیت اقتصاد دستوری را به اقتصاد باز و خصوصی و غیر دستوری تبدیل می‌کند.

نقیبی، مدیر امور شعب بانک صادرات در استان چهارمحال و بختیاری، گفت: دولت بطور مرتب تحقیقاتی را در اقتصاد انجام داده و اکنون حاکمیت اقتصاد دستوری را به اقتصاد باز و خصوصی حرکت داده تا مردم بدانند نرخهای سود بانکی و ارزش وام چگونه است

وی افزود: تاکید مقام معظم رهبری برای اصلاح سیستم بانکی و تغیرات و شعارهای بانکی است که اصحاب رسانه میتوانند این اصلاح را به مردم معرفی کنند. در حال حاضر در محاسبه نرخ سود بانکی، عواملی از قبیل تورم نرخ بازده یا سود سپرده نرخ ریسک بانکی حق الوکاله بانکی که کل هزینه های بانکی را شامل میشود تاثیر گذار است که این هم موجب ضرررسیستم بانکی است.

مدیر امور شعب بانک صادرات در استان اظهار داشت: در دنیا مصرف کننده، سود تسهیلات را نمی پردازد و سپرده گذار سود منطقی میگیرد و هزینه ها از محل کارمزدها تامین میشود با اجرایی شدن کارمزد و خدمات بانکی نرخ سود تسهیلات بانکی در ایران کمتر خواهد شد و با الکترونیکی شدن بانکها تعداد شعب به ۵۰درصد کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: باید به سرمایه ملی توجه داشته باشیم و هر کس به اندازه استفاده از سیستم بانکی هزینه انرا پرداخت کند وامهای قرض الحسنه جزء منابعی است که هیچگونه سودی به ان تعلق نمیگیرد و برای سیستم بانکی در امد بیشتری از وام‌های دیگر دارد.

نقیبی گفت: پرداخت سودهای بالا، یک رویه ناسالم در سیستم بانکی است. بطوریکه اکثر سپرده ها نزد بانکها با نرخ گران قیمت ۲۲درصد هستند و اقتصاد ما براثر جنگ و تحریم ها اقتصاد سالمی نیست و بررسی اقتصادی در زمان ثبات اقتصادی امکان پذیر است و باید همزمان با جامعه حرکت کرد و نمی توان به علت اینکه عملیات سیستم بانکی در عامه ربا هست، توقف کنیم.

استان چهارمحال و بختیاری اصحاب رسانه اقتصاد ایران تورم جامعه دولت قرض الحسنه مقام معظم رهبری نرخ سود بانکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر