کد خبر: 117400 A

مدیرکل تأمین اجتماعی استان اعلام کرد:

چکیده: «۵۰ درصد از جمعیت استان کردستان تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند. / هم اکنون ۱۱ شعبه تأمین اجتماعی در شهرستان‌های سنندج، سقز، بیجار، قروه، کامیاران، مریوان، بانه، دیواندره، دهگلان، شعبه سروآباد خدمات ارائه می‌دهند.»

مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی کردستان اعلام کرد: کردستان در زمینه بیمه قالیبافان و کارگران ساختمانی رتبه دوم کشوری را کسب کرد که این امر ناشی از مشارکت و همکاری مردم استان است.

«فریدون خدابنده‌لو» در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در سنندج اظهار داشت: ۵۰ درصد از جمعیت استان کردستان تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند و از خدمات این سازمان در حوزه‌های درمانی و بیمه‌ای استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: در سطح کشور ۳۸ میلیون نفر تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند که این رقم در استان به ۷۱۰ هزار نفر می‌رسد.
این مقام دولتی افزود: هم اکنون ۱۱ شعبه تأمین اجتماعی در شهرستان‌های سنندج، سقز، بیجار، قروه، کامیاران، مریوان، بانه، دیواندره، دهگلان، شعبه سروآباد و یک کارگزار رسمی بیمه‌ای بیش از ۱۸ نوع حمایت و تعهدات ارزنده به بیمه شدگان و مستمری‌بگیران تحت پوشش خود ارائه می‌دهد.

خدابنده لو گفت: کارگران بخش‌های تولیدی، صنعتی و خدماتی، کارکنان قراردادی، پیمانی، شرکتی، ادارات و شرکت‌ها، رانندگان حمل بار و مسافر درون و برون شهری، قالیبافان، هنرمندان، بسیجیان، روحانیون، خادمان مساجد، کارگران ساختمانی و کارفرمایان صنفی از جمله اصناف و افراد تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان یادآور شد: کردستان در زمینه جذب بیمه قالیبافان و کارگران ساختمانی رتبه دوم کشوری را کسب کرد که این امر ناشی از مشارکت و همکاری مردم استان است.

بیمه کارگران ساختمانی کارگران کردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر