کد خبر: 127708 A

دبیر خانه کارگر شهرستانهای لامرد ومهر خبر داد:

چکیده: «از مجموع واحد‌های بالای ۳۵ کارگری که در دو شهرستان لامرد و مهر فعالیت دارند هیچکدام دارای شورای اسلامی کار نیستند / مخالفت کارفرمایان دلیل اصلی عدم برگزاری انتخابات شورای اسلامی کار عنوان می‌شود».

دبیر خانه کارگر شهرستانهای لامرد و مهر در استان فارس با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان اداره کار به ضرورت وجود نهادهای کارگری، گفت: در هیچدام از واحدهای تولیدی بزرگ این منطقه شورای اسلامی کار وجود ندارد.
«عبدالرضا روحی» با اعلام این خبر به ایلنا گفت: از مجموع واحد‌های بالای ۳۵ کارگری که در دو شهرستان لامرد و مهر فعالیت دارند هیچکدام دارای شورای اسلامی کار نیستند.
او با بیان اینکه مهمترین این واحد‌های تولیدی در بخش نفت وگاز و پتروشیمی فعالیت دارند، افزود: کارگران این واحد‌ها با وجود آنکه بطور قانونی از شرایط تشکیل شورای اسلامی کار برخوردار هستند اما به دلیل مخالفت کارفرمایان چنین تشکل کارگری تاکنون تشکیل نشده است.
این فعال کارگری با بیان اینکه تداوم این موضوع ضربات جبران ناپذیری را متوجه کارگران و کارخانه‌ها خواهد کرد، افزود: کارفرمایان واحدهای مذکور از هر روشی برای جلوگیری از شکل‌گیری نهادهای کارگری در کارگاه‌ها و کارخانه‌ها استفاده می‌کنند که استمرار این مسئله در دراز مدت عواقب خوشایندی را به نبال ندارد.
او با اشاره به نقش اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی در افول تشکلات کارگری، افزود: به نظر می‌رسد که این اداره در اجرای ماده ۱۵ قانون شورای اسلامی کار که وزارت کار را موظف به تشکیل شورای اسلامی کار در واحدهایی بیش از ۳۰ نفر می‌کند، هیچ تلاشی نکرده است.

کارگران پتروشیمی کارگران استان فارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر