کد خبر: 258536 A

«کارگران معدن زمستان یورت می‌گویند روز گذشته نیز در محوطه معدن تجمع کرده بودیم اما همچون تجمعات گذشته پاسخ قانع کننده‌ای از کارفرما نگرفتیم.»

کارگران بخش شمال غرب معدن زغال سنگ «زمستان یورت» صبح امروز با تجمع در محوطه معدن برای چهارمین بار طی پنج روز گذشته، خواستار پرداخت مطالبات معوقه‌شان شدند.

به گزارش ایلنا، این کارگران که از سه شنبه هفته گذشته (۱۲ اسفند ماه) در اعتراض به تاخیر در پرداخت نیمی از حقوق اردیبهشت ماه و پرداخت نشدن حقوق ماه‌های آبان، آذر، دی و بهمن سال جاری و همچنین عدم دریافت حق عیدی و سنوات پایان سال در اقدامی اعتراضی، کار در بخش‌های مختلف معدن را متوقف کرده‌اند، صبح امروز نیز با تجمع در محوطه معدن خواستار رسیدگی به مشکلات صنفی‌شان شدند.

کارگران معدن زمستان یورت می‌گویند، روز گذشته نیز (16 اسفند ماه) در محوطه معدن تجمع کرده بودیم اما همچون تجمعات گذشته پاسخ قانع کننده‌ای از کارفرما نگرفتیم.

به گفته آنان، در پی تجمعات روزهای سه شنبه و چهارشنبه در هفته گذشته، کارفرما روز پنجشنبه که معدن به طور رسمی تعطیل بود، یک ماه حقوق آبان ماه کارگران را پرداخت کرد. در حال حاضر مطالبات کارگران به سه ماه نیم تغییر کرده است.

کارگران معترض در آستانه پایان سال می‌گویند، پرداخت حق عیدی، سنوات و پاداش پایان سال کارگران که هر ساله در همین ایام پرداخت می‌شد امسال به تاخیر افتاده است.

به گفته کارگران، مشکل عمده این معدن با آخرین تغییرات مدیریتی از یکسال پیش آغاز شده است و این مدیران سعی دارند با حداقل نیروی کار بیشترین بازده را در تولید زغال سنگ داشته باشند.

کارگران معدن زمستان یورت مدعی‌اند حقوق دریافتی‌شان به صورت حداقلی محاسبه می‌شود و هیچگونه مزایای شغلی برای افزایش حقوق حداقلی ندارند.

کارگران این واحد معدنی به نحوه اجرای طرح طبقه بندی مشاغل نیز معترض‌اند چرا که حقوقشان پس از اجرای این طرح هیچ تغییری نکرده است.

حقوق زمستان عیدی مشکلات معدن نیروی کار کارگران صنفی چهارمین یورت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر