کد خبر: 270866 A

رییس بازرسی کار استان هرمزگان:

بیش از ۵۵ درصد از ۱۹۰ مورد حادثه کاری که در سال گذشته در استان هرمزگان اتفاق افتاده است مربوط به بخش ساختمان می‌شود که ۱۳ مورد آن منجر به فوت بوده است.

رییس بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: در سال گذشته ۱۹۰ مورد حوادث کارگاهی در سطح استان اتفاق افتاده که از این تعداد ۱۰۶مورد معادل بیش از ۵۵ درصد مربوط به بخش ساختمان بوده است.

به گزارش ایلنا، «مسعود شکاری» افزود: بررسی و تجزیه و تحلیل‌ها نشان دهنده وقوع حوادث ناگواری است که در نتیجه رعایت نکردن مقررات ایمنی به ویژه در بخش فعالیت‌های ساختمانی رخ می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه در بخش ساختمان از مجموع ۱۰۶ حادثه اتفاق افتاده، ۱۳ مورد منجر به فوت شده است، ناآگاهی و آموزش ایمنی را عامل مهمی در بروز این حوادث عنوان و اضافه کرد: آموزش‌های ایمنی، بهداشت کار و ارتقاء فرهنگ کار نقش مهمی در پیشگیری از وقوع حوادث کارگاهی و نجات جان کارگران دارد که این موضوع در اولویت برنامه‌های بازرسان کار استان قرار دارد.

به گفتهٔ رییس بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بسیاری از حوادث، ناشی از خطاهای انسانی است که می‌توان با آموزش، الزامات قانونی و رعایت موارد ایمنی از سوی عوامل اجرایی شاهد کاهش حوادث در محیط کار باشیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از اصول صیانت از نیروی کار، توسعه فرهنگ ایمنی و حفاظت فنی و بهداشت کار در واحدهای کارگری است، بیان داشت: کارفرمایان مکلفند پیش از بکارگیری کارگران و کارآموزان نسبت به آموزش‌های ایمنی متناسب با نوع کار به آنان از طریق مراجع مربوطه اقدام کنند.

شکاری تاکید کرد: با کارفرمایانی که نکات ایمنی در کارگاه‌ها را رعایت نکنند و با این اقدام خود سبب به خطر افتادن جان کارگران شوند، با همکاری دستگاه قضایی برخورد خواهد شد.

حوادث کار کارگران هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر