کد خبر: 271798 A

منابع خبری در یزد از کشته شدن یک کارگر بر اثر ریزش کانال فاضلاب خبر می‌دهند. گفته می‌شود عدم رعایت مسائل ایمنی عامل این حادثه بوده است.

منابع خبری در یزد از کشته شدن یک کارگر بر اثر ریزش کانال فاضلاب خبر می‌دهند. گفته می‌شود عدم رعایت مسائل ایمنی عامل این حادثه بوده است. 

به گزارش ایلنا، در پی حادثه‌ای که شب گذشته اتفاق افتاد چند کارگر در عمق پنج متری کانالهای فاضلاب در یکی از مجتمعهای مسکونی یزد مشغول کار بودند که ناگهان بخشی از دیواره خاکی این کانال فرو ریخت و منجر به مرگ یکی از کارگران حفار شد.

 روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد در تشریج جزییات این حادثه گفته است: این حادثه هنگامی رخ داد که چندین کارگردر عمق پنج متری کانال مشغول کار بودند که ناگهان بخشی از دیواره خاکی این کانال جدا شد و بر روی یکی از کارگران فرو ریخت. 

به گفتهٔ «محمد میدانی» معاون عملیات سازمان آتش نشانی یزد، این حادثه در ساعت ۱۹: ۰۵ دقیقه عصر روز دوشنبه سی و یکم فروردین ماه ۱۳۹۴ به سامانه ۱۲۵ اعلام شده است. 

همچنین سید عباس میرشمسی مدیرعامل سازمان آتش نشانی اعلام کرده که علی رغم تلاش آتش نشانان برای نجات جان کارگر مدفون در زیر آوار با استفاده از تجهیزات ایمنی عملیات و دستگاه زنده یاب عملیات انجام دادند اما بعلت فوت شدن کارگر درعمق ۵ متری و مدفون شدن در زیر حجم انبوهی از خاک، دستگاه مذکور اثری مبنی بر زنده بودن کارگرنشان نداده است. 

 وی اضافه کرده است: درادامه خاک برداری نظر به اینکه محل مدفون شدن کارگر دقیقاً مشخص نبود پس از ۵ ساعت تلاش، امدادگران توانستند جنازه کارگر مدفون شده را از زیر خروار‌ها خاک به بیرون منتقل کنند. 

به گفتهٔ مدیرعامل سازمان آتش نشانی یزد، کانال مذکور متعلق به اجرای شبکه فاضلاب مسکن مهر بوده که از شرایط ایمنی مناسب نظیر اجرای سازه نگهبان و مهاربندی‌های جانبی در کانال برخوردار نبوده است.

حوادث کار کارگران یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر