کد خبر: 273099 A

تجمع کارگران نیروگاه تبریز مقابل وزارت نیرو در پی قول مساعد شورای تامین امنیت استان آذربایجان شرقی لغو شد. این کارگران نگران تهدید امنیت شغلی و کاهش حقوق و مزایای خود در پی خصوصی سازی این مجتمع صنعتی هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کمیسیون کارگری شورای تامین امنیت استان آذربایجان شرقی روز گذشته (شنبه ۵ اردیبهشت) اعضای انجمن صنفی کارگران نیروگاه تبریز را فراخواند و در جلسه‌ای مشترک نسبت به پیگیری مطالبات آن‌ها قول مساعد داد.

کارگران می‌گویند علی رغم آنکه ۵ دستگاه اتوبوس را آماده کرده بودند تا برای تجمع اعتراضی مقابل وزارت نیرو به تهران سفر کنند، برنامه‌ سفرشان را در پی قول مساعد شورای تامین به طور موقت لغو کرده‌اند.

این در حالی است که کارگران نیروگاه تبریز در هفته گذشته (یکشنبه ۳۰ فروردین) مقابل ساختمان برق منطقه‌ای این شهر تجمع کرده بودند. در روز یاد شده قرار بود که قرارداد واگذاری بیش از ۶۰ درصد از سهام نیروگاه تبریز در ساختمان برق منطقه‌ای امضاء شود.

نماینده وزیر نیرو در پی تجمع یاد شده دستور داد که خصوصی سازی این مجتمع صنعتی به مدت دو هفته به تعویق بیافتد و در قرارداد واگذاری شرایطی دیده شود که امنیت شغلی و حقوق و مزایای کارگران حفظ شود.

گفتنی است حدود ۴۳۰ کارگر در نیروگاه حرارتی تبریز مشغول به کارند. این نیروگاه حرارتی - گازی زیر نظر شرکت توانیر [شرکت زیر مجموعه وزارت نیرو] اداره می‌شود.

کارگران آذربایجان شرقی کارگران نیروگاه تبریز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر