کد خبر: 273304 A

در اعتراض به ۵ ماه حقوق معوقه؛

حدود ۱۵۰ نفر از کارگران پیمانی قطار شهری اهواز طی دور روز اخیر (۶ و ۷ اردیبهشت ماه) در اعتراض به عدم دریافت ۵ ماه حقوق معوقه در مقابل سایت مرکزی قطار شهری واقع در خیابان اقبال تجمع کردند.

کارگران به ایلنا گزارش دادند؛ به دلیل استمرار بی‌توجهی‌های کارفرمای شرکت پیمانکار کیسون (پیمانکار ساخت قطار شهری اهواز) ه مطالبات صنفی کارگران، علاوه بر ۱۵۰ کارگر معترض سایر کارگرانی که شمار آن‌ها به بیش از ۶۰۰ نفر می‌رسد در حمایت از همکاران خود از روزگذشته در بخشهای ترانسفور، تعمیرات، عملیات خاکی و اجرا فعالیت شغلی خود را متوقف کرده‌اند.

کارگران معترض می‌گویند؛ تعویق حقوق کارگران پیمانی با احتساب حقوق فروردین ماه ۹۴ به ۵ ماه می‌رسد که کارفرما به بهانه کمبود منابع مالی از پرداخت آن به کارگران کوتاهی کرده است.

به گفتهٔ کارگران شرکت پیمانکاری کیسون؛ کارفرما در حالی بهانه «کمبود منابع مالی» را برای پرداخت نکردن حقوق کارگران مطرح می‌کند که تمام صورت وضعیتهای شرکت کیسون به موقع از سوی شرکت قطار شهری اهواز پرداخت می‌شود.

آنان با بیان اینکه کارگران شاغل در پروژه قطار شهری اهواز هر ماهه حقوق خود را با تاخیر دریافت می‌کنند، در ادامه افزودند: کارگران حاضرند با دریافت سه ماه از مطالبات معوقه خود به کارشان بازگردند.

به گفته کارگران معترض؛ کارفرمای شرکت پیمانکاری کیسون در پاسخ به اعتراض کارگران مدعی است منابع مالی کافی برای پرداخت حقوق کارگران در اختیار ندارد به همین دلیل مرتبا به کارگرانی که ۵ ماه حقوق طلب دارند می‌گوید اگر با وضعیت مالی شرکت مشکل دارید می‌توانید با گرفتن ۵۰ درصد از مطالبات معوقه خود تسویه حساب کنید.

کارگران خوزستان کارگران قطار شهری اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر