کد خبر: 273396 A

دبیرکل خانه کارگر:

دبیرکل خانه کارگر از تصمیم ستاد بزرگداشت هفته کارگر برای برگزاری مراسم راهپیمایی روز جهانی کارگر خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا «علیرضا محجوب» که صبح امروز (هفتم اردیبهشت) به مناسبت برگزاری نهمین مراسم اهدا نشان خدمت به قانون‌کار در اجتماع کارگران شاغل و بازنشسته تهرانی سخن می‌گفت؛ با اعلام این مطلب گفت: راهپیمایی روز جهانی کار فرصتی برای بیان مشکلات صنفی کارگران است.

وی بابیان اینکه این مراسم سالهاست در همه کشورهای دنیا در حال برگزار شدن است ادامه داد: خوشبختانه  بعد از انقلاب نیز این مراسم در ایران به اجرا درآمد و کارگران فرصت آن را پیدا کردند تا به مناسبت این روز خواسته‌های قانونی خود را پیگیری کنند.

دبیرکل خانه کارگر افزود: همانطور که سال گذشته گفته بودم  کارگران می‌خواهند برای روز کارگر سال ۹۴ یک راهپیمایی صنفی برگزار کنند. اکنون ستاد بزرگداشت هفته کارگر قصد دارد تا به این وعده جامه عمل بپوشاند.

وی تاکید کرد: رویکرد اجتماعات صنفی کارگران و به ویژه راهپیمایی روز کارگر نه تنها به هیچ وجه در جهت برهم زدن نظم عمومی نیست بلکه برعکس فرصتی برای پیگیری مطالبات صنفی کارگران است.

محجوب افزود: به همین دلیل از همه کارگرانی که دغدغه مسائل صنفی را دارند دعوت می‌کنم تا چنانچه بصورت نسبی از نظر روحی و جسمی در وضعیت مساعدی هستند در مراسم روز کارگر حاضر شوند.

وی در عین حال پیرامون همسان سازی مستمری کارگران بازنشسته گفت: طبق مذاکرات به ثبت رسیده در مجلس شورای اسلامی مدیران دولتی سازمان تامین اجتماعی اعتبارات مالی مربوط به اجرای همسان سازی را از دولت دریافت کرده‌اند.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس افزود: البته نقش اجتماعات صنفی که در زمان تصویب اعتبارات همسان‌سازی از طرف اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری در مقابل مجلس شورای اسلامی برگزار شد بسیار حائز اهمیت است.

محجوب گفت: اینکه از سوی مسئولان سازمان تامین اجتماعی اعتبارات دولتی تخصیص یافته، یارانه دولتی تلقی می‌شود درست نیست و اگر مدیران سازمان تامین اجتماعی همچنان به تکرار ادعای غلط خود اصرار دارند حاضریم تا مستندات مذاکرات مجلس را منتشر کنیم.

هفته کارگر 94
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر