کد خبر: 274666 A

یک فعال کارگری در آبادان و خرمشهر:

یک فعال کارگری در آبادان گفت: از زمان ارجاع پرونده‌های روابط کار آبادان و خرمشهر به منطقه آزاد اروند هیچ مرجع صلاحیت‌داری برای رسیدگی به اختلافات روابط کار این مناطق وجود ندارد.

«مصطفی نظری» نماینده محوری کانون شورای اسلامی کار شهرستانهای آبادان، خرمشهر و اروندرود در این باره به ایلنا گفت: از دو ماه پیش که ادارات کار شهرهای آبادان و خرمشهر به مناطق آزاد اروند ملحق شده‌اند تمام پرونده‌های شکایات «کارگری – کارفرمایی» در این دو شهربه اداره کار سازمان منطقه آزاد اروند ارجاع داده شده است.

او ادامه داد: واگذاری مسئولیت رسیدگی به اختلافات روابط کار آبادان و خرمشهر به به اداره کار منطقه آزاد اروند در حالی است که هیات‌های بررسی کننده اداره کار اروند از صلاحیت رسیدگی به پرونده‌های شکایت برخوردار نیستند.

نظری افزود: هم اکنون بیش از ۵۰۰ پرونده از مرحله طرح دعوی تا مرحله صدور رای و درخواست تجدیدنظر به اداره کار اروند ارسال شده که به دلیل ذی صلاح نبودن هیات‌های رسیدگی کننده هنوز معطل مانده‌اند .

به گفته وی، توسعه مناطق آزاد تجاری در حالی در دستور کار دولت قرار دارد که بیش از بیست سال از اجرای مقررات اشتغال نیروی انسانی مناطق آزاد می‌گذرد و در این مدت دولت‌ها هیچ اقدامی برای اصلاح نارسایی‌های این قوانین انجام نداده‌اند.

کارگران خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر