کد خبر: 280991 A

ایلنا: صبح روز گذشته و در غیاب کارگران، محل اقامت نزدیک به 100 کارگر شاغل در منطقه عسلویه دچار آتش سوزی شد.

به گزارش ایلنا، این حادثه که در کمپ اقامتی «پتروجم» اتفاق افتاده هیچگونه تلفات جانی به همراه نداشته است. این سومین بار در سال جاری است که خطر آتشسوزی جان کارگران این منطقه را تهدید می کند.

کمپ پتروجم محل اقامت کارگران غیر بومی شاغل در پروژه‌های منطقه عسلویه است.

به گفته یکی از کارگرانی که در این کمپ اقامت دارد حادثه روز گذشته در قسمتی که به اقامت‌گاه کارگران پتروشیمی زاگرس مربوط می‌شود اتفاق افتاده است.

این کارگر گفت: شب گذشته وقتی از محل کار به اقامتگاه بازگشتیم مطلع شدیم که دو سوله‌ از  مجموعه سوله هایی که در کمپ پتروجم برای اقامت کارگران پتروشیمی زاگرس در نظر گرفته شده آتش گرفته است.

وی افزود: دست کم در هر کدام از سوله‌های حادثه دیده 12 اتاق با دیوارهای پیش ساخته برای اقامت کارگران ساخته شده است و در هراتاق حدود 3 تا 4 کارگر زندگی می‌کنند.

این کارگر منطقه ویژه عسلویه ادامه داد: از آنجا که در جریان آتشسوزی همه وسائل موجود در سوله‌ها از بین رفته بود دیشب توسط کارفرما مقداری لباس و رخت‌خواب میان کارگران توزیع شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر این کارگران که تعداد آنها کمتر از 100 نفر است بصورت موقت در میان سایر همکارانشان اسکان داده شده‌اند.

براساس این اطلاعات آتشسوزی صبح روز گذشته (دهم خرداد) زمانی آغاز می‌شود که کارگران اقامتگاه خود را برای رفتن به محل کارشان ترک کرده بودند.

منابع ایلنا در باره علت این حادثه آتشسوزی می گویند احتمال دارد دلیل حادثه اتصالی یکی از دستگاه‌های آب‌گرم‌کن برقی در محل افامت کارگران بوده باشد.

حادثه روز گذشته کمپ پتروجم پس از حادثه «آتشسوزی انبار مواد عایق» و حادثه آتشسوزی «پتروشیمی پارس» دست‌کم سومین حادثه آتشسوزی است که از ابتدای سال جاری در منطقه ویژه عسلویه اتفاق افتاده است.

 عکس هایی که در ادامه می آیند مربوط لحظاتی پس از مهار آتش در حادثه دهم خردادماه است که توسط کارگران برای ایلنا ارسال شده اند.

7

8

9

حوادث کار کارگران نفت، گاز و پتروشیمی کارگران مناطق آزاد و ویژه اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر