کد خبر: 281005 A

منابع خبری ایلنا در معدن طلای آق دره تکاب از بلاتکلیفی 150 نفر از کارگران فصلی این واحدمعدنی برای بازگشت بکارشان خبر می دهند.

به گزارش ایلنا، از مجموع 350 کارگر فصلی این معدن حدود  200 نفر تا اردیبهشت ماه به کار دعوت شده اند اما هنوز وضعیت شغلی 150 کارگر باقیمانده مشخص نیست.

کارگران فصلی معدن طلای آق دره که هر سال با شروع فصل سرما محل کار خود را حداکثر تا 15 فروردین  سال بعد ترک می کنند اما بصورت مشخص در دی‌ماه سال گذشته این کارگران در اعتراض به تکرار دوباره این مسئله تجمعات اعتراضی برپا کردند. سال گذشته در جریان این اعتراضات یکی از آنها اقدام به خودکشی کرد.

بر اساس ادعای کارگران معدن طلای آق دره ، شورای تامین شهرستان تکاب و کارفرما از مجموع 150 کارگری که هنوز امکان بازگشت به کار آنها محیا نشده است  تعداد ۲۶ نفر در ارتباط با اعتراضات صنفی سال گذشته مقصر تشخیص داده و از بازگشت به کار آنها جلوگیری می کنند.

این درحالی است که کارگران فصلی معدن طلای آق دره می‌گویند با  گذشت 70 روز از شروع سال 94 نه تنها هنوز هیچ راهی برای  تامین معاش 150 همکار تعدیل شده آنها پیدا نشده است بلکه اخیرا برای 12 نفر از این کارگران نیز برگه احضاریه صادر شده است.

گفته می شود این احضاریه‌ها در ارتباط با اعتراض صنفی سال گذشته صادر شده و براساس آن کارگران احضار شده باید در روز 29 شهریور ماه برای دومین بار به دادگاه تکاب مراجعه کنند.

کارگران آذربایجان غربی کارگران معدن طلای آق دره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر