کد خبر: 281035 A

روز گذشته در یکی از کارخانه های سنگ قم اتفاق افتاد؛

صبح روز شنبه 9 خردادماه، کارگران یکی از کارخانه های سنگ قم واقع در محور قدیم قم – کاشان، با تماس با اورژانس قم اعلام می کنند که بر اثر بروز حادثه، دست یکی از کارگران قطع شده است.

«مهدی فراهانی» معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی 115 استان قم، در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در قم، در توضیح این حادثه گفت: در یکی از کارخانه های سنگ جاده قدیم قم – کاشان،  دست یکی از کارگران این کارخانه براثر حادثه قطع  و مصدوم به جهت نیاز به رسیدگی فوری توسط بالگرد اورژانس هوایی قم به تهران انتقال یافت.

وی در بیان جزئیات بیشتر این حادثه خاطرنشان کرد: ساعت 8:10 صبح روز شنبه 9 خرداد طی تماسی که بار اورژانس 115 قم گرفته شد، قطع دست یک مرد حدودا 40 ساله از بالای مچ دست در یکی از کارخانه های سنگ جاده قدیم قم کاشان به این مرکز اعلام شد که بلافاصله تیم اورژانس زمینی با یک دستگاه آمبولانس به محل اعزام شد و در کوتاهترین زمان ممکن به محل حادثه رسید.

وی با بیان این که بعد از کنترل خونریزی مصدوم به بیمارستان شهید بهشتی قم منتقل شد، گفت: این کارگر مصدوم از ناحیه بالای مچ دست چپ دچار قطع عضو شده بود و در حوادثی که منجر به قطع عضو می شود یک زمان طلایی 4 الی 6 ساعته وجود دارد؛ اگر در این زمان، عضو قطع شده پیوند داده شود امید به موفق بودن پیوند وجود دارد و در غیر این صورت پیوند عضو بی فایده خواهد بود.

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی 115 استان قم، گفت: جهت مدیریت زمان و طی هماهنگی با اورژانس کشور، هوا ناجا و بیمارستان امام خمینی(ره) تهران، جهت فرود بالگرد در بیمارستان و انتقال سریع مصدوم به اتاق عمل، مصدوم با بالگرد اورژانس هوایی 115 قم به تهران اعزام شد و خوشبختانه در کمتر از دو ساعت از زمان اعلام حادثه به اورژانس 115، مصدوم تحویل بیمارستان امام خمینی(ره) تهران شد.

وی یادآور شد: طبق آخرین خبری که دیروز و در ساعت 5 عصر به ما داده شده است، پزشکان از عمل های انجام شده رضایت کامل دارند و در حال حاضر و بعد از چندین عمل انجام شده روی این کارگر، در حال حاضر وی در بخش CCU بیمارستان امام خمینی(ره) تهران تحت مراقبت های ویژه است.

حوادث کار کارگران قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر