کد خبر: 285548 A

روز گذشته(31خرداد ماه)انجام شد؛

کارگران ذوب آهن اردبیل در اعتراض به ادامه یافتن بلاتکلیفی و بی‌توجهی کارفرما به مطالبات صنفی‌شان، روز گذشته (31 خرداد ماه)در مقابل ساختمان استانداری تجمع کردند.

منابع کارگری ایلنا در کارخانه ذوب آهن اردبیل گزارش دادند، نزدیک به 200 کارگر کارخانه ذوب آهن اردبیل در اعتراض به تعویق 16 ماه حقوق و نامشخص بودن وضعیت شغلی‌شان صبح روز گذشته در ابتدا مقابل ساختمان اداره کار اردبیل تجمع و در ادامه برای پیگیری مطالبات صنفی و قانونی خود به استانداری اردبیل مراجعه کردند.

به گفته کارگران، در آخرین تجمعات که در مقابل ساختمان استانداری و سایر نهاد های ذیربط انجام دادیم هیچ پاسخ قاطعی از سوی مسئولان نشنیدیم به همین دلیل ناچار شدیم برای احقاق حقوق از دست رفته‌مان مجددا دیروز نیز در مقابل ساختمان استانداری تجمع کنیم.

به گفته کارگران، با وجود آنکه اجتماع روز گذشته کارگران ذوب آهن اردبیل با دخالت ماموران انتظامی نیز همراه بود، شخص استاندار در جمع معترضین حاضر شد و با دعوت نمایندگان کارگری و کارفرمایی تشکیل جلسه داد.

کارگران کارخانه ذوب آهن اردبیل می‌گویند در جلسه‌ روز گذشته  ، حاضرین پیرامون بررسی مشکلات کارگران ذوب آهن تصمیم گیری کردند و در نهایت با وعده پی گیری مطالبات کارگران جلسه بدون نتیجه خاتمه یافت.

به گفته کارگران؛ کارفرما به بهانه اینکه تولید در این واحد صنعتی توجیه اقتصادی ندارد فعالیت این کارخانه را از اردیبهشت ماه سال جاری متوقف کرده است اما نظر کارگران خلاف عقیده کارفرماست.

کارگران اردبیل کارگران ذوب آهن اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر