کد خبر: 295599 A

مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار منطقه شمال کشور با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افتتاح و به بهره‎برداری رسید.

به گزارش ایلنا مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان در خصوص راه اندازی این مرکز تحقیقاتی گفت: این پروژه با گرایش ایمنی در کشاورزی در سال 1387 مطرح و طی مصوبه سفر استانی رئیس‎جمهور تصویب شد.

«امرالـله عباسی» تصریح کرد: برای تجهیز آزمایشگاه‎های تخصصی و فنی این مرکز بالغ بر 10 میلیارد ریال اعتبار ملی و استانی هزینه شده است.

وی هدف اصلی این گروه تحقیقاتی را ارتقای فرهنگ ایمنی و بهداشت کار در بین نیروهای انسانی شاغل در واحدهای صنعتی، تولیدی، خدماتی، کشاورزی و معادن سطح کشور از طریق رشد توانایی‎ها، دانش عمومی و تخصصی افراد برشمرد و تصریح کرد: این مرکز به منظور کاهش حوادث و بیماری‎های ناشی از کار فعالیت می‎کند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با اشاره به فعالیت بخش حفاظت کار بیان داشت: این بخش با بهره‎گیری از آزمایشگاه‎های مختلفی نظیر ایمنی برق، تجهیزات بررسی و اندازه‎گیری و بهینه‎سازی عوامل زیان‎آور فیزیکی و شیمیایی و ارائه راه‎حل‎های مناسب در راستای حفاظت از کارگران در محیط کار فعالیت دارد.
عباسی گفت: گروه تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار گلستان با دارا بودن تجهیزات یونیک و پیشرفته آزمایشگاهی امکان ارائه خدمات را برای متقاضیان فراهم آورده است.
وی در خصوص فعالیت‎های آموزشی مرکز فوق گفت: برنامه‎ریزی و اجرای دوره‎های آموزشی در زمینه حفاظت فنی و بهداشت کار در محل مرکز، شرکت، کارخانه، واحدهای مختلف صنعتی، تولیدی، کشاورزی، خدماتی و معادن با توجه به اعلام نیاز آن واحدها انجام می‎دهد.
حوادث کار
نرم افزار موبایل ایلنا