کد خبر: 298540 A

معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی، از دریافت اینترنتی یک میلیون و 100هزار لیست حق بیمه در تیرماه سالجاری از سوی شعب این سازمان در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا «محمد حسن زدا» روز گذشته  درجلسه" وفاق و هم اندیشی با تشکل‌های کارگری" اظهار داشت: در تعامل با مبادی قانون گذاری کشور به کمک شرکای اجتماعی و تشکل‌های کارگری نیاز داریم.

وی با بیان اینکه تلاش می کنیم که رضایت مردم و مراجعه کنندگان را جلب کنیم، تأکید کرد: بهترین مسیر برای ارتقاء خدمات سازمان و افزایش رضایتمندی مراجعین استفاده از فن آوری اطلاعات است و در این رابطه حداکثر تلاش خود را به کار گرفته‌ایم.

زدا افزود: همچنین برای پرداخت متمرکز مستمری بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی در حال برنامه ریزی هستیم و این امر به زودی اجرایی خواهد شد.

وی ابلاغ الکترونیکی مطالبات را نیز یکی از دیگر اقدامات سازمان تأمین اجتماعی در حوزه خدمات الکترونیک اعلام کرد و گفت: در مجموع 70 پروژه برای ارائه خدمات غیرحضوری توسط سازمان تأمین اجتماعی درحال پیگیری است که به نتیجه رسیدن این پروژه‌ها زمینه‌ساز تحول جدی در خدمات سازمان خواهد بود.

همچنین «منصوراعتصامی»، معاون فرهنگی واجتماعی سازمان تأمین اجتماعی نیز در این نشست گفت: در این سازمان برای برقراری ارتباط سازنده با بیمه شدگان و دریافت نظرات و دیدگاه‌های شرکای اجتماعی تلاش می‌کنیم.

وی افزود: پایداری منابع و مصارف و عدم تحمیل هزینه های جدید به سازمان تأمین اجتماعی باید در برنامه ششم توسعه مورد توجه قرار گیرد و همچنین باید قوانین لازم برای پیشگیری از تخلف نیز تدوین شود.

اعتصامی گفت: از تشکل های کارگری و فعالان این حوزه دعوت می‌کنیم که نظرات و دیدگاه‌های خود را درباره برنامه ششم توسعه به سازمان تأمین اجتماعی اعلام کنند تا در قوانین و مقررات مرتبط با سازمان تأمین اجتماعی دیدگاه‌های جامعه کارگری به عنوان صاحبان اصلی سازمان تأمین اجتماعی مورد توجه قرار گیرد.

وی اظهار داشت: تشکل‌های کارگری به عنوان ذی‌نفعان اصلی سازمان تأمین اجتماعی بایستی برای پیشگیری از تحمیل تکالیف جدید بدون لحاظ منابع به سازمان تأمین اجتماعی تلاش و فعالیت کنند.

رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار نیز در این نشست با بیان اینکه سلامت و امنیت خاطر مردم از مهمترین مسائلی است که سازمان تأمین اجتماعی در این دو حوزه به فعالیت می‌پردازد، افزود:  فعالیت سازمان تأمین اجتماعی در امنیت اجتماعی نقش اساسی دارد و باید به مسائل مربوط به این سازمان همواره توجه ویژه داشته باشیم.

«اولیاء علی بیگی» گفت: سازمان تأمین اجتماعی باید با فعالیت صحیح سعی کند که رضایت جامعه کارگری و بازنشستگی را جلب کند.

«ناصر برهانی»، نائب رئیس کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران نیز در این نشست خواستار تکریم  بیشتر بیمه شدگان و بازنشستگان و توجه به حوزه های فرهنگی و اطلاع رسانی شد.

بازنشستگی درآمد معاون حق بیمه برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا