کد خبر: 303290 A

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه ۲۲ درصد کارمندان بخش دولتی و ۱۴ درصد شاغلان بخش خصوصی را زنان تشکیل می‌دهند گفت: بیش از ۵۷ درصد قبول‌شدگان دانشگاه‌ها زنان هستند.

به گزارش ایلنا، «ابوالحسن فیروزآبادی» در همایش زنان، کتاب و توسعه پایدار گفت: میزان مشارکت زنان در بخش دولتی ۲۲ درصد و در بخش خصوصی ۱۴درصد است.

وی در بیان علت برگزاری چنین نشستی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، توضیح داد: این طور به نظر می‌رسد که فن آوری‌های اطلاعاتی از ارزش کتاب کاسته است اما در اصل به هیچ وجه چنین چیزی وجود ندارد و تکنولوژی‌های اطلاعاتی نتوانسته‌اند جای ارتباطات انسان‌ها را با کتاب پر کنند.

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: تعاملی که امروزه از طریق تکنولوژی‌های ارتباطی فراهم آورده انسان‌ها را از نگارش رهانیده و در‌‌نهایت ارتباطی بصری فراهم ساخته و این در حالی است که کتاب ارتباطی بصیرتی یعنی ارتباطی عمیق و همراه با تقویت ذهن و تخیل برای انسان‌ها به وجود می‌آورد.

وی خاطرنشان کرد: امروز بازار کار دغدغه اصلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و در میان بازار‌های چهارگانه سرمایه، پول، کار و کالا تنظیم بازار کار برعهده وزارت کار قرار دارد.

فیروزآبادی خاطر نشان کرد: در به کارگیری زنان در توسعه کشور جای کار زیادی داریم و باید تلاش بیشتری به عمل آوریم، چرا که زنان در حوزه‌های تصمیم‌گیری و مشارکت سیاسی حضور فعالی دارند، ولی در عرصه اقتصاد باید این حضور بیشتر و پررنگ‌تر شود.

وی با اشاره به آمار قابل توجه زنان تحصیلکرده اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۵۷ درصد قبول‌شدگان دانشگاه‌ها را زنان تشکیل می‌دهند. از این‌رو باید از پتانسیل زنان و توانمندی‌ها و مشارکت آن‌ها در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی به ویژه اقتصادی بیش از پیش استفاده کنیم.

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگری از صحبت‌های خود از ناشران زن به عنوان جزئی از کارآفرینان زن نام برد و افزود: کتاب‌ها بنیانگذاران تمدن‌های بشری هستند و از وجود آن‌ها تمدن بشری مکتوب خلق شده است.

فیروزآبادی تصریح کرد: هیچ تمدنی بدون کتاب نمی‌تواند شکل بگیرد و به حیات خود ادامه دهد. از این رو در دنیای امروز که نقش بشر در اجتماعات شهری و برنامه‌های توسعه اهمیت بسزایی دارد، توجه به مقوله فرهنگی به ویژه کتاب امری ضروری است.

بخش خصوصی پول زنان وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی بخش دولتی
نرم افزار موبایل ایلنا