کد خبر: 304233 A

وزیر کار آلمان گفت که کشورش در صدد است تا حدود ۶۰۰ میلیون تا یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون یورو را برای جذب آوارگان به بازار کار در این کشور، تخصیص دهد.

به گزارش اخبار دریافتی ایلنا، اندریا نالس در جریان بررسی بودجه ۲۰۱۶ در پارلمان آلمان گفت لازم است هر چه سریع‌تر افرادی که وارد این کشور می‌شوند جذب بازار کار شوند.

این وزیر آلمانی هزینه‌های لازم برای کمک به تامین نیازهای معیشتی آوارگان را بین یک تا دو میلیارد یورو با توجه به شمار اوارگان در این کشور برآورد کرده است.

واکنش یونان به مهاجر پذیری آلمان

در همین رابطه رئیس حزب وحدت ملی یونان در واکنش به استقبال آلمان از پذیرش پناهجویان سوری و عراقی گفت، آلمانی‌ها هیچوقت انساندوست نبوده‌اند و فقط در حال حاضر نیاز به کارگر ارزان دارند.

«پانایوتیس لفزانیس» رئیس «حزب وحدت ملی» یونان با اشاره به انتشار اخبار مربوط به استقبال آنگلا مرکل از پناهجویان در آلمان گفت: آلمان هیچوقت انساندوست نبوده و در حال حاضر نیز فقط به علت نیاز به نیروی کار جوان و تحصیلکرده، در صدد پذیرش مهاجران سوری به عنوان کارگر ارزان می‌باشد.

رئیس حزب وحدت ملی یونان که بتازگی از حزب چپگرای سی ریزا جدا شده است، در ادامه افزود: کسانی که خود باعث تخریب خانه و کاشانه شهروندان سوری شده‌اند را نمی‌توان انساندوست قلمداد کرد، زیرا نظام سرمایه داری در راستای تامین منافع نامشروع خود تصمیم گیری می‌کند.

لفزانیس اضافه کرد: حمایت همه جانبه غرب از گروه‌های افراطی و تروریستی در سوریه توسط کشورهایی همچون آلمان باعث شد زیر ساخت صنایع کشور پیشرفته سوریه به نابودی کشیده شود، امنیت از این کشور به علت حضور گروه‌های تروریستی رخت بر بندد و تعداد کثیری از شهروندان سوری آواره دیگر کشور‌ها شوند.

وی در ادامه افزود: وزیر صنایع آلمان تلویحا نیازمندی کشورش را به حداقل ۵۰۰ هزار نیروی انسانی جوان، تحصیلکرده و ارزان را در گوش مرکل زمزمه کرده و از این رو کشور آلمان که در تخریب سوریه و آواره کردن شهروندان این کشور نقش مهمی داشته است، در حال حاضر با نشان دادن چهره‌ای انساندوستانه در صدد پذیرش مهاجران سوری است.

کارگران آلمان کارگران اروپا کارگران خاور میانه کارگران سوریه
نرم افزار موبایل ایلنا