کد خبر: 308667 A

کارگران مجموعه ورزشی آزادی امروز (ششم شهریور) برای دومین روز پیاپی مقابل وزارت ورزش و جوانان تجمع اعتراض‌آمیز برگزار کردند.

به گزارش منابع خبری ایلنا به دلیل عدم توجه مسئولان مربوطه، تجمع اعتراضی روز گذشته کارگران مجموعه ورزشی آزادی در مقابل وزارت ورزش و جوانان به روز دوم کشیده شد.

کارگران مجموعه ورزشی آزادی نگران تمدید نشدن قراردادشان هستند که با ورود پیمانکار جدید مدت آن از یک ماه به ۱۵ روزکاهش یافته وتاکنون ۱۸ از همکاران آنها به دلیل حجمی شدن قراردادهای جدید پیمانکار تعدیل شده‌اند.

آنها می‌گویند: پس از آنکه اعتراض روز گذشته آنها برای امروز نیز ادامه یافت،  مدیر کل حوزه وزارتی و مشاور عالی وزیر ورزش و جوانان نشستی با نمایندگان کارگران معترض مجموعه ورزشی آزادی داشت و در این دیدار به آن‌ها قول داد تا بعد از بررسی مطالبات آن‌ها ظرف روزهای آینده نتیجه را اعلام کند.

کارگران مجموعه ورزشی آزادی که از عملکرد پیمانکار جدید خود معترض هستند گفتند: حدود یک ماه ونیم است که کارفرما عوض شده و از‌‌ همان زمان مشکلات شغلی آنها مشکل داشته است.

این کارگران در ادامه گفتند: کارفرمای جدید قوانین خواسته خودش را به اجبار به کارگران تحمیل می‌کند؛ برای مثال در روزهای تعطیل باید در محل کار حاضر باشیم اما میزان مزدش مانند روزهای عادی و نه مانند اضافه کاری حساب می‌شود.

این کارگران گفتند: بنا بر اجبار کارفرما تمامی کارگران مجبور شدند در روز عید قربان بر سرکار خود حاضر باشند.

این کارگران تاکید کردند: در این مجموعه ورزشی با تغییر کارفرما، کارگران همچنان ثابت هستند و بسیاری از آن‌ها با سوابق ۱۰ تا ۱۸ سال خدمت در این مجموعه مشغول به کار بوده‌اند و اکنون پس از سال‌ها کار در این حوزه به تسلط کامل به وظایف خود نیازی به کارفرمای پیمانی نمی‌بینند.

آنها در ادامه افزودند: کارفرمای قبلی نیز بدون پرداخت آخرین حقوق وسنوات و مزایای سه ماه اضافه کاری آن‌ها، کار را به پیمانکار جدید سپرده است، پیمانکار جدید نیز بعد از گذشت حدود یکماه و نیم هنوز مزدی به آن‌ها نپرداخته است.

کارگران تهران کارگران ورزشگاه آزادی
نرم افزار موبایل ایلنا