کد خبر: 311728 A

وزیرکار:

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از خانه دار شدن تعدادی از بازنشستگان تامین اجتماعی تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش اخبار دریافتی ایلنا، «علی ربیعی» در حاشیه برنامه پیاده روی بازنشستگان و مستمری‌ بگیران سازمان تامین اجتماعی که صبح جمعه در بوستان لاله برگزار شد، به خبرنگاران گفت: در دو سال اخیر که به عنوان وزیر در کابنه دولت حضور یافته ام، تلاش کردم فاصله بین حقوق مستمری‌بگیران و بازنشستگان و نرخ تورم را کاهش دهم که در سال ۹۳ حقوق بازنشستگان ۲۵ درصد و امسال نیز ۱۵ درصد افزایش پیدا کرد.

وی با بیان این مطلب که افزایش حقوق بازنشسگان و مستمری بگیران کفاف زندگی را نمی‌دهد، به وضعیت مسکن این قشر جامعه اشاره کرد و افزود: اقدامات لازم برای تامین مسکن بازنشستگان در حال انجام است و تا پایان سال جاری تعدادی از این افراد صاحب خانه می‌شوند.

ربیعی ادامه داد: اولویت امروز ما برای بازنشستگان مسکن است و در این راستا سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری دو صندوق ایجاد می‌کند و با زمینی که از سوی دولت (وزارت راه و شهرسازی) و وام بانک مسکن ارائه می‌شود این افراد صاحب خانه می‌شوند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با توجه به اینکه معمولا بازنشستگان امکان ایرانگردی پیدا نمی‌کنند سفرهای زیارتی و سیاحتی برای این افراد در دستور کار قرار گرفته و به صورت ارزان قیمت و یا رایگان می‌توانند از سوی سازمان تامین اجتماعی به این سفرها اعزام شوند.

وی یادآور شد: جراحی زانو و تعویض مفصل که برای بازنشستگان هزینه بر بود، تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.

ربیعی تاکید کرد: استراتژی دولت این است که بازنشستگان سالم داشته باشیم و دیرتر به سن پیری برسند.

کارگران و دولت یازدهم
نرم افزار موبایل ایلنا