کد خبر: 311757 A

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی :

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از پرداخت تسهیلات به بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان از ماه آینده خبر داد.

به گزارش ایلنا، سید تقی نوربخش در مراسم پیاده روی بزرگ خانوادگی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی که به مناسبت ۲۵ذی الحجه روز «خانواده و تکریم بازنشستگان» در پارک لاله تهران برگزار شد، اظهار داشت: مستمری بگیران امروز نیروهای مولد دیروز جامعه بودند و خدمتگزاری به این قشر، افتخار مدیران و کارکنان سازمان تأمین اجتماعی است.

وی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی در خصوص پرداخت به موقع مستمری تمام تلاش خود را انجام می‌دهد، گفت: این سازمان برای افزایش مستمری سالانه بازنشستگان اهتمام ویژه دارد همانطور که در سال‌های ۹۲ و۹۳، میزان افزایش حقوق مستمری بگیران ۲۵ درصد بود و در سالجاری ۱۵ درصد تعیین شد.

دکتر نوربخش با بیان اینکه به مسائل معیشتی بازنشستگان به خوبی واقف هستیم، اظهار داشت: امیدواریم با پرداخت مستمری و تأمین درمان برای این قشر تا حدودی از مشکلات آن‌ها بکاهیم.

وی مسکن اجتماعی و مسکن مستمری بگیران را یکی از برنامه‌های سازمان تأمین اجتماعی عنوان کرد و گفت: امیدواریم این برنامه از سالجاری آغاز شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به بخش درمان این سازمان ادامه داد: در سال گذشته ۳بیمارستان ملکی سازمان تأمین اجتماعی افتتاح شد و تا پایان سالجاری ۲بیمارستان دیگر ملکی این سازمان افتتاح می‌شود.

نوربخش گفت: برای نوبت دهی مراکز درمانی ملکی سازمان، برای مستمری بگیران و بازنشستگان، اولویتهایی نیز ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه در سالجاری ماهانه ۳هزار میلیارد تومان به بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی حقوق معادل یارانه‌ها پرداخت می‌شود، گفت: با وجود شرایط سخت اقتصادی کشور، برای پرداخت مستمری نگرانی وجود ندارد.

نوربخش با اشاره به عملکرد دولت تدبیر وامید، گفت: در حال حاضر ایران به بزرگ‌ترین قدرت منطقه تبدیل شده و این دولت برای حل مسائل مردم تلاش ویژه‌ای می‌کند.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در خصوص همسان سازی حقوق بازنشستگان افزود: برنامه ششم توسعه کشور و بودجه ۹۵ کل کشور در حال تدوین است و امیدواریم با اختصاص ردیف بودجه‌ای در سال آینده، همسان سازی بازنشستگان و مستمری بگیران انجام شود.

همچنین در این مراسم رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی گفت: این سازمان در حوزه‌های درمانی، بیمه‌ای، رفاهی و گردشگری ذینفعان اقدامات موثری انجام داده است.

 علی اصغر بیات افزود: سازمان تأمین اجتماعی سلامتی بازنشستگان را نیز مورد توجه قرار داده است و این برنامه با هدف افزایش نشاط و امید برگزار می‌شود.

وی افزود: پیاده روی خانوادگی بازنشستگان امروز در ۳۰استان کشور به طور همزمان با شرکت یک میلیون نفر برگزار می‌شود.

بیات با اشاره به برنامه‌های سازمان تأمین اجتماعی ویژه بازنشستگان گفت: در سال جاری المپیاد ورزشی بازنشستگان در استان‌های کردستان و لرستان برگزار می‌شود و همچنین در طرح کرامت رضوی از آغاز این طرح تاکنون ۱۸ هزار نفر از بازنشستگان و مستمری بگیران از سراسر کشور به مشهد مقدس مشرف شدند.

وی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی بیمه تکمیلی بازنشستگان را مورد توجه قرار داده است، گفت: حذف فرانشیز در مراکز درمانی دانشگاهی از برنامه‌های سازمان تأمین اجتماعی است.

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی افزود: ۵میلیون مستمری بگیر در کشور از خدمات سازمان تأمین اجتماعی برخوردارند و معیشت آن‌ها از این سازمان تأمین می‌شود.

بیات با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی با شرکای اجتماعی تعامل خوبی دارد، اظهار داشت: اقدامات این سازمان برای رسیدگی به وضعیت بازنشستگان قابل توجه است.

وی در پایان گفت: امیدواریم اختلاف دودرصدی رقم مصوب افزایش مستمری در شورای عالی کار برای بازنشستگان با سایر سطوح کارمندی از طریق بن و یا سایر تسهیلات جبران شود و همسان سازی حقوق در برنامه ششم توسعه گنجانده شود.

در پایان همایش بزرگ پیاده‌روی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی، به نمایندگی از ۲۴ کانون استانی و ۳۰۰ کانون شهرستانی بازنشستگان با اهدای لوح از دکتر علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دکتر سید تقی نوربخش مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی قدردانی شد.

حقوق درمان سازمان تامین اجتماعی شورای عالی کار مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا