کد خبر: 315809 A

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی:

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: میزان حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی از زمان روی‌کار آمدن دولت یازدهم ۶۵ درصد افزایش پیدا کرده است.

به گزارش ایلنا «سیدتقی نوربخش» در جلسه مشترک نمایندگان کارفرمایان، کارگران، تعاونگران و سمن‌های فعال در حوزه رفاه و تامین اجتماعی زنجان با اشاره به اینکه در یازدهم گام‌های بلندی برای ارتقاء سطح زندگی و معیشت بازنشستگان برداشته شده است، اظهار کرد: امسال ماهانه سه هزار میلیارد تومان مستمری از سوی این سازمان پرداخت می‌شود.

وی بر لزوم تداوم روند رو به بهبود و ارتقاء خدمات سازمان تأمین اجتماعی به بیمه شدگان و بازنشستگان تأکید کرد و گفت: با وجود تمامی اقدامات انجام شده هنوز ۵۰ درصد مستمری بگیران حداقل بگیر هستند.

نوربخش به برنامه ریزی‌های انجام شده از سوی دولت در زمینه درمان به عنوان راهبردهای اصلی دولت اشاره و اضافه کرد: میزان پرداخت هزینه درمان از جیب مردم به چهار تا شش درصد در بخش دولتی رسیده است.

وی یادآورشد: امسال به صورت ماهانه سه هزار میلیارد تومان در قالب مستمری و هزار میلیارد تومان در بخش درمان از سوی این سازمان پرداخت شده است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: به رغم مشکلات موجود با اتخاذ تدابیر لازم شرایط به نسبت متعادلی ایجاد شده که این امر به واسطه درک عمیق کارفرمایان به عنوان اصلیترین تامین کنندگان منابع سازمان محقق شده است.

نوربخش مطالبات قطعی سازمان تامین اجتماعی از کارفرمایان را هشت هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: سازمان تأمین اجتماعی ضمن حمایت از تولید و اشتغال در کشور، برای تأمین هزینه خدمات خود به بیمه شدگان و بازنشستگان دریافت این مطالبات را نیز پیگیری می‌کند.

وی تصریح کرد: از شش هزار شغل شناخته و ثبت شده در کشور ۱۸ درصد شامل یک هزار و ۲۰۰ شغل سخت و زیان آور هستند که لازم است در رابطه با این مشاغل، قوانین مربوطه با دقت بیشتری اجرایی شوند تا در آینده شاهد حذف و کاهش ویژگی‌های سختی و زیان‌آوری مشاغل باشیم و نیروی کار با امنیت و آسایش بیشتری بتوانند در تمامی مشاغل به فعالیت بپردازند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: قانونمداری، برنامه محوری، پاکدستی و پاسخگویی به عنوان راهبردهای اصلی این سازمان هستند و تمامی فعالیت‌ها و برنامه‌های سازمان تأمین اجتماعی بر اساس این راهبرد‌ها اجرایی می‌شوند.

کارگران و سازمان تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا