کد خبر: 317078 A

نماینده علی آباد کتول در مجلس:

یک نماینده مجلس شورای اسلامی می‌گوید: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که متولی برنامه ریزی در حوزه رفاه است می تواند و تنها با در اختیار داشتن مدیریت شورای عالی بیمه درمان در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا «رحمت اللـه نوروزی» نماینده علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی در خصوص انتقال صندوق های بیمه به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: باید در خصوص بحث تجمیع بیمه ها کار کارشناسی صورت پذیرد و نظر کارشناسان دو حوزه در این خصوص اعمال شود.

وی در ادامه گفت: من موافق این طرح نیستم چرا که موجودی صندوق های بیمه حاصل پس انداز قشر محروم جامعه است و  بخشی باید تصدی مدیریت آن را به عهده بگیرد که در حوزه رفاه نیز برنامه ریزی های کلان انجام می دهد و بتواند به این صندوق دسترسی داشته باشد.

وی اظهارات معاون رفاه وزارت کار دراین خصوص را منطقی ارزیابی کرد و افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که متولی برنامه ریزی در حوزه رفاه است می تواند و تنها با در اختیار داشتن مدیریت شورای عالی بیمه درمان در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهد.

نوروزی در ادامه اظهارات خود افزود: باید در خصوص حل این اختلاف نظر با راهکارها و روش های علمی کار را پیش برد و از آنجایی که در سال 1380 با بررسی های کارشناسی تصمیم گیران کلان کشور به این تصمیم رسیدند که سازمان های بیمه گر تجت نظر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعالیت نمایند در حال حاضر انتقال دوباره این بخش مهم و تأثیر گذار در امر خدمات درمانی به وزارت بهداشت و درمان به نظر منطقی نمی رسد.

 

کارگران و سازمان تامین اجتماعی ادغام بخش درمان تامین اجتماعی در بیمه سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا