کد خبر: 317611 A

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس:

یک نماینده مجلس شورای اسلامی معتقد است انتقال صندوق درمان تامین اجتماعی به وزارت بهداشت خطای فاحشی است که هزینه‌ آن تنها متوجه کارگران خواهد شود.

به گزارش ایلنا «ایرج عبدی» نماینده خرم آباد در مجلس شورای اسلامی در خصوص انتقال بیمه ها به  وزارت بهداشت اظهار داشت: این انتقال کار بسیار اشتباهی است و قطعا چند سال دیگر دوباره با صرف هزینه ها و ضرر و زیان های بسیار گزاف دوباره باید بیمه ها به ارگانی غیر از وزارت بهداشت  بازگردانده شوند.

وی گفت: این موضوع بین وزارت بهداشت و وزارت کار بحثی است که سالها ریشه دار بوده است اما واقعیت امر این است که واگذار کردن بیمه ها از نظر کنترل بیمه ها و هزینه و بهره وری آنها کار صد در صد اشتباهی است.

عبدی با انتقاد از پیشنهاد دادن این طرح اظهار داشت: این امر مانند این است که خزانه داری کل کشور بودجه را بدون بررسی و کنترل در اختیار وزارت‌خانه ها قرار دهد تا خودشان ان را خرج کنند.

وی در ادامه افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وظیفه کنترل، سیاست گذاری و برنامه ریزی در امر رفاه را به عهده دارد و در اختیار داشتن بیمه ها می تواند به بالا رفتن بهره وری در این امر کمک شایانی را داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان گفت: اگر منابع در اختیار سازمان های بیمه کننده قرار گیرد آنها می توانند این درآمد را در حوزه بهداشت و درمان هزینه کنند و گروه های خدمات دهنده نظیر بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها و پزشکان می‌توانند سریع تر به حق بیمه خود دسترسی پیدا کنند.

ادغام بخش درمان تامین اجتماعی در بیمه سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا