کد خبر: 319192 A

رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کشور:

ایلنا: رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کشور گفت: در جلسه‌ روز گذشته از وزیر کار خواستیم تا مراتب نارضایتی کارگران از دست‌اندازی‌های وزارت بهداشت را به شخص رئیس جمهور ابلاغ کند.

«اولیا علی بیگی» که پیشتر از انصراف تشکل متبوعش برای دیدار با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داده بود، با اعلام این خبر به ایلنا، گفت: پیش از این قرار بود در اعتراض به تلاش‌های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای ادغام صندوق بیمه‌های درمانی کارگران در روز سه‌شنبه (12 آبان‌) در مقابل ساختمان تامین تجمعی را برپا کنند که در نهایت به درخواست وزیر کار این اقدام ملغی شد.

وی بابیان اینکه کارگران وزیر کار را امین جامعه کارگری می‌دانند افزود: پس از این اتفاق تشکل‌های صنفی کارگری از جمله کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور با وزیر کار دیدار کردند و در این دیدار مراتب نارضایتی خود را از وضع پیش آمده اعلام کردند و خواستار انتقال آن به مجموعه هیات دولت و شخص رئیس جمهور شدند.

رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور با بیان اینکه امیدواریم دولت و شخص رئیس جمهور متوجه عمق نارضایتی جامعه کارگری از اصرار وزارت بهداشت برای ادغام بیمه‌های درمانی در نظام بیمه سلامت بشوند، گفت:  تازمانی که بحث تجمیع بیمه‌ها به این شیوه توسط وزارت بهداشت دنبال شود، ما در هیچ گفتگویی شرکت نخواهیم کرد.

وی با اشاره به انصراف تشکل متبوعش از دیدار امروز  با وزیر بهداشت، گفت: ما نماینده قانونی کارگران هستیم و از همه اهرمهای قانونی برای پیشبرد مطالبات کارگران استفاده خواهیم کرد، اما در شرایط فعلی در هیچ نشستی با وزیر بهداشت شرکت نمی‌کنیم.

این مقام عالی کارگری افزود: صبح دیروز در محل هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کشور در رابطه با نشست با وزیر بهداشت، جلسه‌ای برگزار کردیم و به این نتیجه رسیدیم که در نشست با وزیر بهداشت شرکت نکنیم. چرا که شرکت در گفتگو، یعنی پذیرش اصل موضوع یا‌‌ همان طرح ادغام و بحث در رابطه با شیوه‌های اجرای آن. وقتی ما اصل موضوع مخالفیم، نیازی نیست در گفتگو شرکت کنیم.

ادغام بخش درمان تامین اجتماعی در بیمه سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر