کد خبر: 325092 A

در پی توقیف کامل واحد بسته بندی پارس از سوی بانک توسعه صادرات وضعیت ۴۰کارگر شاغل و مطالبات ۲۱ کارگر پیشین این واحد تولیدی نامشخص شد.

یکی از کارگران این واحد صنعتی با اعلام این خبر به ایلنا گفت: بانک توسعه صادرات که از چند ماه پیش بدنبال وصول معوقات میلیاردی خود از کارفرمای کارخانه بود؛ در ‌‌نهایت حدود یک ماه پیش با حکم قضایی کارخانه بسته بندی پارس را با همه تجهیزات توقیف کرد.

او با بیان اینکه بانک توسعه صادرات بعد از توقیف کارخانه بسته بندی پارس سریعا با نصب تابلویی جدید بر سر در کارخانه آن را به «رهروان هدف آرمان» تغییر نام داد افزود: بدنبال این تغییر نام بانک در مقام کارفرما   به همه مشتریان طرف قرار داد خوداعلام کرد که حق  دادن سفارش به این شرکت تازه  را ندارند.

وی با بیان اینکه هم اکنون او وسایر همکارانش در کارخانه وضعیت مشخصی ندارند درادامه گفت: علاوه بر نا مشخص بودن وضعبت دو ماه مزد پرداخت نشده ۴۰ کارگر بسته بندی پارس؛ هنور وضعیت پرداخت مطالبات۶ کارگر بازنشسته و ۱۵ کارگری  که از یکسال پیش اخراج شده اند مشخص نشده است.

او گفت: میزان سنوات ۶ کارگر بازنشسته حدود ۲۴۰ میلیون تومان است، افزود: این ۶ کارگر بازنشسته از یک سال پیش معطل دریافت سنوات خود هستند سرانجام روز گذشته در ادامه پی‌گیری‌های حقوقی خود توانستند از داد گستری شهرک صنعتی الوند، حکم توقیف اموال کارخانه بسته بندی پارس را بگیرند اما چون پیشتر اموال کارخانه توسط بانک توسعه صادرات مصادره شده بود.

 او در خاتمه تصریح کرد: همچنین ۱۵ کارگر اخراجی نیز که هر کدام به طور میانگین حدود ۵۰ میلیون از کارفرمای بسته بندی پارس طلب دارند مطالباتشان در این جابجایی دیده نشده و تعیین تکلیف نشده‌اند.

کارگران قزوین کارگران بسته بندی پارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر