کد خبر: 325388 A

عضو شورای شهر تهران:

عضو شورای شهر تهران در واکنش به نظرسنجی روزنامه همشهری در رابطه با طرح ادغام گفت: بحث ادغام بیمه ها یک بحث صددرصد تخصصی است که نظرسنجی در رابطه با آن نیز از حیطه اختیارات همشهری خارج است.

احمد حکیمی پور،  عضو شورای شهر تهران، در گفتگو با ایلنا با بیان این مطلب که تصمیم گیری در رابطه با  بحث ادغام بیمه ها یک بحث تخصصی و کارشناسی است گفت: این مساله در حیطه مسئولیت و تخصص رسانه‌ها نیست که بخواهند راجع به آن تصمیم گیری کنند.

وی افزود: مساله ادغام و تصمیم در رابطه با آن،  با نظرسنجی به نتیجه مطلوب نمی رسد  و روشن است که  باید نهادهای متخصص، مسئولیت انجام این کار را بر عهده داشته باشند.

حکیمی پور با انتقاد از عملکرد رسانه ها به خصوص روزنامه همشهری در ورود به مباحث این چنینی گفت: عملکرد روزنامه همشهری در رابطه با بحث ادغام،  درواقع نظر سازی است نه نظرسنجی.

وی ادامه داد: جدا از غیر کاربردی بودن هرنوع نظرسنجی در حیطه مباحثی مانند بحث ادغام، انجام نظرسنجی های علمی و قابل استناد ضوابطی نیز دارد.

حکیمی پورهمچنین به موسساتی اشاره کرد   که به ضوابط و استانداردهای تایید شده و علمی نظرسنجی آشنایی دارند و در این زمینه مسئولیت دارند و گفت: اگر قرار باشد در رابطه با موضوعی که به مصلحت جمعی مربوط است،  نظر سنجی برگزار شود،  انجام آن بر عهده این موسسات مسئول است نه روزنامه همشهری.

عضو شورای شهر تهران با بیان این مطلب که عملکرد کلی روزنامه همشهری مورد انتقاد جدی شورای شهر تهران است گفت: نارضایتی شورای شهر از عملکرد همشهری یک بحث طیفی و جناحی نیست و مجموعه شورای شهر در کل از همشهری نارضایتی دارند و قرار است هیاتی از جانب شورای شهر مسئول نظارت بر عملکرد موسسه همشهری باشد.

حکیمی پور در تشریح  انتقادات وارده به روزنامه همشهری گفت: شورای شهر تهران به عملکرد مالی این روزنامه، نوع جهت گیری این رسانه در قبال موضوعات مختلف و عدم انعکاس کامل اخبار شورای شهر در این روزنامه انتقاد جدی دارند.

وی افزود: همشهری در حیطه مدیریت و خدمات شهری و مشکلات این حوزه،  درست اطلاع رسانی نمی کند.

عضو شورای شهر تهران در پایان با اشاره به حساسیت موضوع ادغام و تخصصی بودن آن گفت: در رابطه با تجمیع بیمه ها نباید عجولانه تصمیم گیری شود، چرا که هر تصمیم نادرستی می تواند به ضرر کارگران و قاطبه ملت تمام شود.

وی ادامه داد: در زمینه ادغام باید کارکارشناسی انجام شود و پس از بررسی دقیق ضوابط قانونی و زیرساخت های موجود، تصمیمی گرفته شود که به عدالت نزدیک تر باشد و بتواند رفاه بیمه ای مردم را تامین کند.

ادغام بخش درمان تامین اجتماعی در بیمه سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر