کد خبر: 327244 A

در اعتراض به پرداخت نشدن معوقات مزدی؛

ایلنا: از صبح امروز کارگران معدن زغال سنگ طزره از زیر مجموعه‌های معادن زغال سنگ البرزشرقی در اعتراض به تعویق یک ماه و نیم حقوق دست از کار کشیده و محل کار خود را ترک کردند.

منابع کارگری در معدن زغال سنگ طزره گزارش کردند؛ صبح امروز (۱۴ آذر ماه) بیش ا ز هزار کارگر معدن زغال سنگ طزره از زیر مجموعه‌های معادن زغال سنگ البرزشرقی در اعتراض به تعویق یک ماه و نیم حقوق، دست از کار کشیده و محل کار خود را‌تر ک کرده‌اند. هم اکنون نیمی از این کارگران مقابل رختکن ونیمی دیگر مقابل ساختمان اداری معدن حاضرشده‌اند.

کارگران معترض گفته‌اند؛ پیش از این حقوق کارگران حدود دو ماه به تعویق افتاده بود که کارفرما بخشی از مطالبات کارگران را روز سه شنبه (۱۰ آذر ماه) پرداخت کرده است اما در حال حاضر کارگران نیمی از حقوق مهر و حقوق کامل آبان ماه ۹۴ را دریافت نکرده‌اند.

به گفته کارگران، علاوه بر تعویق در پرداخت حقوق از سوی شرکت البرز شرقی، یکی از عمده‌ترین مشکلات کارگران مربوط به پرداخت نشدن به موقع صورت وضعیت‌های مالی پیمانکار ان زیر محموعه معدن است که برای کارگران مشکلاتی را ایجاد کرده است.

به نقل از تجمع کنندگان گفته می‌شود پرداخت نشدن به موقع صورت وضعیت‌های مالی پیمانکار آشپزخانه وراننده های اتوبوس بهانه‌ای شد تا پیمانکار آشپزخانه ورانند‌هایحامل کارگران از یک ماه پیش (روز شنبه ۷ آبان) فعالیت آشپزخانه وعفعالیت سرویس‌ها را متوقف کند.

طبق اظهارات کارگران معدن طزره؛ با وجود آنکه کارگران در چندین نوبت از مسئولان شهرستانی و مدیران معدن خواسته بودند به مشکلات این معدن رسیدگی شود اما آنان نسبت به این موضوع بی‌توجهی کرده‌اند و سکوت آنان موجب گسترش اعتراضات کارگری در این معدن شده است.

کارگران سمنان کارگران معدن البرز شرقی کارگران معدن طزره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر