کد خبر: 327393 A

صبح امروز اتفاق افتاد:

۱۲۸ نفر از کارگران معدن زغال سنگ سنگرود در اعتراض به آنچه بلاتکلیفی در وضعیت بازنشستگیشان می‌خوانند، صبح امروز در محوطه اداری معدن زغال سنگ البرز غربی تجمع کردند.

کارگران حاضر در تجمع امروز به ایلنا گفتند: در جریان تجمع امروز اعضای کمسیون کارگری شهرستان رودبار به آن‌ها وعده دادند که برای جلسه فردا یکشنبه به خواسته آن‌ها رسیدگی خواهند کرد.

آن‌ها در خصوص برپایی این تجمع گفتند: با گذشت بیش از یک ماه از تجمع دو روزه‌ای که در اعتراض به مسکوت ماندن درخواست بازنشستگی شماری از کارگران باقیمانده این واحد معدنی برپا شده بود هنوز به این خواسته قانونی رسیدگی نشده است.

به گفته این کارگران تجمع مورد نظر در روزهای ۱۱ و ۱۲ آبان ماه و حضور تعداد ۱۲۸ نفر از آن‌ها و همکارانشان در مقابل ساختمان تهیه وتولید مواد معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در تهران برپا شده بود که در ‌‌نهایت قرار شد تا برای رسیدگی به مشکل بازنشستگی آن‌ها جلسه‌ مشترکی با حضور نمایندگان سازمان تهیه تولید وسازمان تامین اجتماعی برگذار شود که هنوز این اتفاق نیفتاده است.

کارگران معترض معدن ذغال سنگ البرز، همچنین به استناد به مصوبه هیئت دولت در خصوص بازنشستگی پیش از موعد خود و همکارانشان از طریق قانون قانون مشاغل سخت وزیان آور می‌گویند: سازمان تهیه و تولید مواد معدنی در مقام کارفرما هنوز هزینه‌های مربوط به حق بیمه‌های اضافی آن‌ها را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت نکرده است و برای همین امکان بازنشستگی پیش از موعد آن‌ها وجود ندارد.

کارگران گیلان کارگران معدن سنگرود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر