کد خبر: 332391 A

پیمانکار سابق شرکت مخابرات طبس بابت معوقات مزدی هنوز به کارگران بدهکار است.

این کارگران که تعداد آنها  ۷ نفر است در  تماس با خبرنگار ایلنا گفته‌اند که از تاریخ یکم تیر ماه سال ۹۲ تا پایان۳۰ آبان ماه سال جاری تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری که در زمینه تامین وپشتیبانی تجهیزات بانکی - مخابراتی فعالیت دارد به عنوان راننده شرکت مخابرات طبس مشغول به کار بوده‌ اما پس از خاتمه قرارداد پیمانکار، تا کنون نتوانسته‌اند مطالبات معوقه خود را از پیمانکار دریافت کنند.

بر اساس این گزارش، این کارگران مدعی‌اند در زمان فعالیت خود با پیمانکار سابق به عنوان راننده در اختیار بوده و هر ماه بابت دستمزد ماهانه و اجاره خودرو از کارفرما مبلغی حدود یک میلیون ۳۰۰ هزار تومان در یافت می‌کرده‌اند.

به ادعای این تعداد راننده، مدیران پیمانکاری در طول زمان کارشان حداقلهای مزدی را به آن‌ها پرداخت می‌کرده است. همچنین حق سنوات، مرخصی، پاداش، اضافه کاری وعیدی آنها را نیز در طول مدت همکاری پرداخت نکرده است.

بر اساس اظهارات کارگران، آنان برای پی گیری مطالبات معوقه خود از از این پیمانکار به اداره کار طبس شکایت کردند که در‌ ‌‌نهایت در ابتدای ماه جاری  مدیران این پیمانکاری با حضور در اداره کار طبس حاضر شد ومسئولیت پرداخت مطالبات کارگران را بر عهده نگرفت.

بنا بر ادعای کارگران پیمانکاری مخابرات طبس، پیمانکار پیشین به هر کارگر راننده حدود ۵ تا ۷میلیون تومان بدهی دارد.

طبق اظهارات کارگران، شرکت مخابرات طبس بعد از خروج پیمانکار قبلی، قرارداد کار جدیدی را در بخش تامین وپشتیبانی تجهیزات بانکی - مخابراتی با پیمانکارجدید منعقد کرده است  و مدیران پیمانکار جدید نیز ضمن تعدیل ۳ کارگر رانند هنوز با سایر راننده‌ها قرار دادی کتبی منعقد نکرده است.

کارگران پیمانکاری کارگران خراسان جنوبی کارگران طبس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر