کد خبر: 332457 A

رئیس اداره کار گلپایگان مطرح کرد:

روز گذشته، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلپایگان گفت: عدم نقدینگی سبب شده شرکت خودروسازی دیار خودرو با توان واقعی خود کار نکند و تعدادی از کارگران خود را به مرخصی بفرستد.

بر اساس اخبار دریافتی ایلنا، میثم سلیمانی، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلپایگان در نشست خبری روز گذشته خود گفت: در سال جاری آمار نیروهای تعدیل شده شهرستان گلپایگان نسبت به سال گذشته افزایش یافته است

وی اظهار کرد: عدم نقدینگی سبب شده شرکت خودروسازی دیار خودرو تعدادی از کارگران خود را به مرخصی بفرستد.

وی در رابطه با اینکه کارگران این شرکت چه زمانی به محل کار خود برمی‌گردند، ادامه داد: باید دید که سرمایه در گردش را چه زمانی در اختیار آنها قرار خواهند داد و احتمال این موضوع نیز وجود دارد که تا زمانی که سرمایه در گردش تامین نشود کارگران به کار خود بازنگردند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان گلپایگان با بیان اینکه حقوق کارگران جز دیون ممتازه است، گفت: کارگران شرکت خودروسازی دیار خودرو چهار ماه حقوق معوقه دارند، هم‌چنین درک می‌کنیم که کارگری که حداقل حقوق قانون کار را دریافت می‌کند این شرایط سخت است و امیدواریم در آینده شرایط بهتر شود.

سلیمانی در خصوص سایر شرکت‌های موجود در شهرستان افزود: در سال هیچ شرکتی به صورت کامل تعطیل نشد، اما  شاهد تعدیل نیرو خصوصا در شرکت‌های قطعه ساز خودرو بودیم.

تعدیل نیروی کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر