کد خبر: 333057 A

مدیرعامل پالایشگاه شازند گفت: نتیجه گزارش کارشناسی حادثه‌ای که در اردیبهشت سال‌جاری باعث جان باختن ۴ نفر از کارگران این مجموعه شد به بخش HSE وزارت نفت اعلام شده است.

«علی جمشیدی» در گفتگو با خبرنگار ایلنا اعلام کرد: گزارش علت حادثه (۷ اردیبهشت) سال‌جاری پالایشگاه امام خمینی شازند که منجر به جان باختن ۴ نفر از کارگران این پالایشگاه شد به بخش HSE وزارت نفت اعلام شده است. 

 جمشیدی در خصوص رسانه‌ای نشدن گزارش این قبیل از حوادث اظهار داشت: «این قبیل گزارشات، بایست از طریق بخش HSE وزارت نفت به خبرگزاری‌ها اعلام شود و ما مجوز این‌کار را نداریم». 

وی ادامه داد: «شاید من و شما ندانیم که علت این حادثه چه بوده است و گزارش حادثه دست آنهاست». 

لازم به یادآوری است، پالایشگاه امام خمینی شازند در اردیبهشت‌ماه سال‌جاری طی دو هفته سه حادثه گازگرفتگی را تجربه کرد که فقط در حادثه نخست، ۷ کارگر بر اثر استنشاق گازسولفید هیدروژن در واحد آب ترش [واحد ۱۸] پالایشگاه مصدوم و سه تن از آن‌ها جان باختند. در حادثه دوم شب‌‌‌‌ همان روز نیز بر اثر پیچیدن گاز سولفید هیدورزژن در محوطه واحد ۱۸، ۸ کارگر مصدوم و در حادثه سوم که ظهر روز ۱۵ اردیبهشت به‌وقوع پیوست، ۸ کارگر بر اثر استنشاق گاز ازت در واحد ۱۴ پالایشگاه مصدوم شدند که سه نفرشان به کمای عمیق رفته و یکی از آن‌ها جان باخت. 

همچنین طبق اخبار منتشر شده با تصمیم هیئت مدیره پالایشگاه امام خمینی شازند اراک «شیرازی‌زاده» مدیرعامل این پالایشگاه برکنار و «علی جمشیدی» مدیر عملیات این پالایشگاه به عنوان مدیرعامل انتخاب شد.

کارگران نفت، گاز و پتروشیمی کارگران استان مرکزی حادثه پالایشگاه شازند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر