کد خبر: 334647 A

به دلیل غیبت نمایندگان وزارت نیرو در هفته گذشته؛

به دلیل غیبت نمایندگان وزارت نیرو جلسه هفته گذشته کمسیون اجتماعی مجلس برای رسیدگی به مشکلات صنفی کارگران پست‌های فشار قوی برگزار نشد و با پیگیری‌های انجام شده ممکن است این جلسه امروز در سازمان مدیریت برگزار شود.

به گزارش ایلنا، قرار است امروز عصر جلسه پیگیری مطالبات کارگران پست‌های فشار قوی برق با حضور نماینگان کارگران، نمایندگان وزارت نیرو و سازمان مدیریت در محل سازمان مدیریت برگزار شود.

اعضای شورای کارگران اپراتوری برق در همین رابطه به ایلنا گفتند: پس از برگزاری دو روز تجمع متوالی در هفته گذشته، قرار بود روز هفتم دی ماه، ساعت ۱۳ یک نشست مشترک در کمیسیون اجتماعی مجلس برگزار شود که به دلیل غیبت نمایندگان وزارت نیرو این امر میسر نشد.

آن‌ها افزودند: برنامه این نشست که قرار بود علاوه بر نمایندگان کمیسیون اجتماعی مجلس و اعضای شورای کارگران پست‌های فشار قوی، نمایندگان وزارت نیرو و سازمان مدیریت نیز حضور داشته باشند، پیگیری طرح یکسان سازی حقوق و مزایای کارکنان پست‌های فشار قوی و استمرار قرارداد تا زمان بازنشستگی بود.

آنها افزودند: به دنبال لغو جسله هفته گذشته قرار است جلسه مشترکی دیگری حوالی عصر امروز در محل سازمان مدیریت برگزار شود.

اعضای شورای کارگران پست‌های فشار قوی برق از تصمیمات و طرح‌های وزارت نیرو ابراز نگرانی کردند و افزودند: وزارت نیرو در صدد است کارگران پست‌های فشار قوی را به عنوان نیروهای پیمانکاری حجمی ذیل ماده ۱۲۴ قانون خدمات کشوری قرار دهد و این مساله بر نگرانی کارگران افزوده است.

به گفته این فعالان، در برنامه ششم توسعه قرار است کارکنان ماده ۱۲۴ به عنوان نیروهای حجمی ظرف سه سال آینده به بخش خصوصی واگذار شوند و این در حالیست که کارگران پست‌های فشار قوی ماههاست خواهان عقد قرارداد دایم با وزارت نیرو و همسان سازی حقوق و مزایا هستند.

کارگران وزارت نیرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر