کد خبر: 334924 A

مسئول کمیته مزد کانون عالی شوراهای اسلامی کار:

مسئول کمیته مزد کانون عالی شوراهای اسلامی کار گفت: رسانه‌ها با اعلام پیش از موعد افزایش ۱۰ یا ۱۱ درصدی دستمزد در سال آینده می‌خواهند برخلاف منافع کارگران جریان سازی کنند.

«علی خدایی»، مسئول کمیته مزد کانون عالی شوراهای اسلامی کار در گفتگو با ایلنا با اشاره به اعلام پیش از موعد افزایش ۱۰ یا ۱۱ درصدی دستمزد سال آینده در برخی از رسانه‌ها گفت: جلسات رسمی شورای عالی کار برای دستمزد ۹۵ هنوز تشکیل نشده است.

وی ادامه داد: در شرایطی که خود کارکنان رسانه‌ها نیز براساس مصوبات مزدی شورای عالی کار مزد دریافت می‌کنند، چگونه رسانه‌ها به خود جرائت می دهند که پیش از برگزاری جلسات رسمی، نرخ افزایش دستمزد را اعلام می‌کنند؟

خدایی افزود: این جور حرف زدن‌ها و رسانه‌ای کردن اطلاعات غیر دقیق، یا از سر بی‌اطلاعی است و یا اینکه می‌خواهند برای اقناع افکار عمومی جنگ روانی راه بیاندازند.

وی ادامه داد: در حالت دوم می‌توان تصور کرد که هدف آماده سازی اذهان عمومی برای پذیرش افزایش حداقلی و ناکافی دستمزد در سال آینده است.

مسئول کمیته مزد کانون عالی شوراهای اسلامی کار با بیان این مطلب که این گونه حرکت‌ها پسندیده نیست گفت: کسانی که می‌خواهند جو سازی کنند باید بدانند گروه که کارگری هم می‌توانند در راستای منافع و خواسته‌های خود نزد افکار عمومی جریان سازی کنند.

وی افزود: کافی است که گروه های کارگری در واکنش به چنین خبرهایی بگویند که طبق توافق شرکای اجتماعی قرار است حداقل مزد تا حدود هشتاد درصد افزایش یابد اما همه می دانند که این جریان سازی‌های رسانه‌ای باعث آشفتگی اوضاع می‌شود و به پیشبرد روند مذاکره هیچ کمکی نخواهد کرد.

خدایی با بیان این مطلب که در سال گذشته دولت وعده داده بود که تا خرداد ماه نرخ تورم تک رقمی می‌شود گفت: نه تنها این وعده عملی نشد بلکه ۲۰ هزارتومان حق مسکن کارگران بلوکه شد و هرگز پرداخت نگردید.

وی با اشاره به گفته‌های اخیر سخنگوی دولت مبنی بر رسیدن نرخ تورم به حدود 11 درصد، افزود: این صحبت‌ها تکرار‌‌ همان حرف‌ها و وعده‌های عملیاتی نشده سال گذشته است و طرح دوباره آنها هیچ کمکی به بهبود اوضاع نمی‌کند.

خدایی در پایان گفت: علاوه بر همه این‌ها، در جلسات غیر رسمی مزد سال آینده، طرفین مذاکره پذیرفته‌اند که مبنای افزایش دستمزد نه نرخ اعلام شده تورم بلکه هزینه ریالی سبد هزینه خانوار باشد.

افزایش مزد 95
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر