کد خبر: 334988 A

مدیرعامل سازمان آتشنشانی تهران:

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اعلام کرد: تنها ۱۴۰ نفر در آتش نشانی تهران مشمول شرایط بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه و ۵۰ سال سن در حوزه عملیاتی هستند.

به گزارش اخبار دریافتی ایلنا، «سعید شریف زادگان» درباره شرایط اجرای مصوبه دولت مبنی بر اینکه آتش‌نشانانی که پنجاه سال سن و بیست سال سابقه کار دارند، می‌توانند از مزایای مشاغل سخت و زیان‌آور استفاده کنند، گفت: بر اساس این مصوبه تنها هشت عنوان شغلی عملیاتی در حوزه آتش نشانی شامل آتش نشان، کاردان، فرمانده، معاون عملیات، معاون فرمانده، رئیس ایستگاه و مدیر منطقه می‌توانند از مزایای بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه کار استفاده کنند.

وی بابیان اینکه در حال حاضر تنها ۱۴۰ نفر در آتش نشانی تهران مشمول شرایط بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه و ۵۰ سال سن در حوزه عملیاتی هستند، افزود:در سازمان آتشنشانی افراد دیگری در دیگر رده‌های شغلی مشغول کارند و برهمین اساس منطقی نیست کسی که در بخش اداری فعالیت می‌کند، مشمول این قانون شود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه اجرای این قانون شامل کارکنان بخش‌های اداری نمی‌شود در ادامه افزود: طبق این مصوبه، یکی از شروط بازنشستگی نیروی اجرایی آتش نشانی موافقت سازمان است که به نیروی کار جایگزین نیازمند است.

به گفته وی؛ نیروی کاری که ۲۰ سال از فعالیتش در حوزه عملیات سپری شده در واقع آتش نشان حرفه‌ای محسوب می‌شودو حضورش برای حوزه عملیاتی مهم و کلیدی است. ر واقع افرادی که جایگزین این نیرو‌ها می‌شوند باید متخصص وکاربلد باشند.

شریف زادگان همچنین به موضوع پرداخت مبلغ ۴۰۰ تا ۴۵۰ میلیون تومان به صندوق بازنشستگی به عنوان مابه التفاوت ۱۰ سال بیمه یک آتش نشان مشمول مصوبه اشاره کرد و افزود: این هزینه باید از سوی معاونت توسعه منابع انسانی پیگیری شود.

به گفته وی همچنین این موضوع در شورای معاونین شهرداری مطرح شده و معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری در حال بررسی این موضوع هستند به طوری که اگر ابلاغ شود از داوطلبان بازنشستگی ثبت نام بعمل می‌آید.

کارگران شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر