کد خبر: 336549 A

با صدور آراء بازگشت به کار برای ۲۶ نفر ازکارگر تعدیل شده سیمان کارون، کارفرمای این واحد تولیدی از اجرای احکام صادر شده خودداری می‌کند.

منابع خبری ایلنا با اعلام این خبر افزودند: بصورت مشخص شمار کارگران اخراجی سیمان کارون ۳۹ نفر است که پس از اتمام مدت قراردادشان در شامگاه روز ۳۱ مرداد ماه با میانگین ۱۵ سال سابقه کار اخراج شده بودند.

به گفته کارگران از قرار معلوم ۲۶نفر از همکاران اخراجی حدود پنج ماه پیش پس از دریافت خبر اخراج خود شکایتی را در اداره کار مسجد سلیمان مطرح و خواستار بازگشت به کار و دریافت مطالبات مزدی خود می‌شونداما مابقی کارگران بجز ۴ کارگر که مجددا در کارخانه مشغول بکار شده‌اند وضعیت مشخصی ندارند.

برپایه این گزارش، مرجع رسیدگی کننده به این شکایت در اداره کار مسجد سلیمان (هیات حل اختلاف) با این استدلال که «ماهیت کار کارگران سیمان کارون دائمی است» اخراج آن‌ها را نپذیرفته و برای آن‌ها رای بازگشت به کار صادر کرده است.

کارگران با بیان اینکه این ۲۶ نفر با وجود اینکه احکام بازگشت به کار آن‌ها صادر شده است اما مدیریت سیمان کارون از به کارگیری مجدد کارگران تعدیل شده خودداری می‌ کند افزودند: علاوه بر آن طبق احکام صادره کارفرما مکلف است سه ماه از معوقات حقوقی وبیمه‌ای کارگران را پرداخت کند اما اعتنایی به این موضوع ندارد.

در همین رابطه یکی از کارگران اخراجی به ایلناگفته است: چند وقت پیش نامه‌های بازگشت به کارمان را به کارخانه بردیم اما مدیریت کارخانه می‌گوید که اعضای هیئت مدیره که در دفتر تهران هستند با بازگشت به کارمان موافقت نمی‌کند.

کارخانه سیمان کارون در شهر گلگیر استان خوزستان واقع شده است.

کارگران خوزستان کارگران سیمان کارون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر