کد خبر: 337504 A

باگذشت سه ماه از زمان توقف فعالیت کارخانه؛

پس از گذشت سه ماه از اعلام توقف فعالیت کارخانه ماشین آلات صنعتی تبریز هنوز وضعیت ۳۰۰ کارگر بیکار شده این واحد صنعتی نامعلوم است.

منابع کارگری در تبریز با اعلام این خبر به ایلنا می‌گویند با توقف فعالیت تولیدی این کارخانه از ابتدای مهر ماه سال جاری تاکنون، حدود ۳۰۰ کارگر با سابقه در بلاتکلیفی به سر می‌برند و در عین حال هنوز بابت  ۹ ماه مزایای مزدی معوقه طلبکارند.

به گفته این کارگران وضعیت پیش آمده در حالی ادامه دارد که بیشتر کارگران کارخانه تعطیل شده ماشین آلات صنعتی تبریز به دلیل داشتن بیش از بیست سال سابقه انجام کارهای سخت و زیان آور از هم اکنون نگران بازنشستگی خود هستند.

مطابق این اطلاعات ازمهر ماه امسال فعالیت کارخانه ماشین آلات صنعتی به دلیل مشکلات مالی متوقف شده است و باگذشت نزدیک به چهار ماه از این زمان هنوز اقدام مشخصی در خصوص پرداخت معوقات مزدی و روشن شدن وضعیت استخدامی آنها صورت نگرفته است.

به نقل از این کارگران گفته می‌شود که در حال حاضر آنها  هر روز در محل کار حاضر شده و پس از چند ساعت سرگردانی دوباره آنجا را ترک و با انجام مشاغلی چون مسافرکشی مخارج زندگی خود را تامین می‌کنند.

از قرار معلوم به دلیل غیت طولانی مدت کارفرما ، کارگران این واحد تولیدی از طریق نهاد صنفی خود درصدد هستند تا برای وصول مطالبات معوقه و تعیین تکلیف کارگران به کمک مسئولان اداری بحث اعلام ورشکستگی کارخانه را دنبال کنند و در  این رابطه نیز هم اکنون هیاتی با نظارت دستگاه قضایی در کارخانه حضور دارد.

کارگران ماشین آلات صنعتی همچنین می‌گویند که به غیر از آنها اشخاص حقیقی و حقوقی دیگری نیز از کارفرمای آنها طلبکارند اما خوشبختانه با مداخله دستگاه قضایی و مسئولان اداری هنوز روند پرداخت حق بیمه‌های آنها متوقف نشده است.

کارگران آذربایجان شرقی کارگران ماشین الات تبریز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر