کد خبر: 337752 A

عصر روز گذشته اتفاق افتاد:

عصر روزگذشته (سه شنبه ۲۲ دی ماه) افرادی که در رابطه با اعتراضات صنفی کارگران فازهای ۲۳ و عسلیوه ۲۴ بازداشت شده بودند با سپردن تعهد آزاد شدند و همزمان بخشی از معوقات مزدی این کارگران پرداخت شد.

منابع خبری ایلنا در عسلویه از آزادی افرادی خبر می‌دهند که در جریان اعتراضات اخیر کارگران فازهای ۲۳ و ۲۴ عسلویه بازداشت شده بودند.

از قرار معلوم کارگران بازداشت شده عصر روز گذشته با اخذ تعهد آزاد شده‌اند و همزمان با این اتفاق نزدیک به یک ماه از مطالبات مزدی این کارگران پرداخت شده است.

در عین حال به نقل از این کارگران پیمانکاری  که در روزهای اخیر با برپایی اجتماعات صنفی خواستار وصول معوقات مزدی خود شده بودند گفته می‌شود که هنوز از نحوه پرداخت باقیمانده معوقات مزدی آنها خبری نیست.

پیش از این یک مقام مطلع در منطقه ویژه عسلویه با تایید مشکلات صنفی کارگران پیمانکاری فازهای ۲۳ و ۲۴  این منطقه  به ایلنا گفته بود: البته این وضعیت باعث بروز نارضایتی در میان کارگران شده است و در این رابطه مسئولان ارشد منطقه عسلویه از طریق شورای تامین درصدد هستند تا کارفرما و پیمانکاران را نسبت به انجام تعهدات مزدی انجام نشده ملزم کنند.

کارگران نفت، گاز و پتروشیمی کارگران مناطق آزاد و ویژه اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر