کد خبر: 337942 A

رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار استان تهران:

رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار استان تهران با غیر قابل تحمل خواندن وضعیت فعلی معیشت کارگران گفت: دولت و کارفرماها باید در تعیین مزد عادلانه همکاری کنند.

ناصر برهانی در همایش کانون عالی شوراهای اسلامی استان تهران ضمن قدردانی از وزارت کار برای فراهم کردن فرصت برگزاری همایش در محل وزارت کار گفت: وضعیت فعلی معیشت کارگران غیر قابل تحمل است.

رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی استان تهران در ادامه گفت: در شرایط موجود، کارگران توقع دارند دولت و کارفرما‌ها در جلسات شورای عالی کار برای تعیین مزد عادلانه همکاری کنند.

این مقام صنفی کارگری در ادامه با انتقاد برنامه ششم توسعه و تبصره‌های ضد کارگری ۲۴ و ۳۳ گفت: این تبصره‌ها مخالف حقوق صنفی کارگران هستند

وی ادامه داد: بخش‌هایی از برنامه ششم که در تعارض با منافع کارگران هستند باید به سرعت حذف شوند.

برهانی با ابراز نارضایتی از روند تدوین برنامه‌های توسعه و ساز و کار سیاستگذاری‌های کلان گفت: متاسفانه در مسائل مربوط به کارگران، گروه‌ها و تشکل‌های کارگری به هیچ وجه مشارکت داده نمی‌شوند.

برهانی در پایان با انتقاد از ساختار هیات امنایی تامین اجتماعی و به تبع آن، نقش کمرنگ کارگران در اداره این سازمان از نمایندگان مجلس حاضر در همایش درخواست کرد طرح احیای شورای عالی تامین اجتماعی را در دستور کار قراردهند.

کارگران و برنامه ششم توسعه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر