کد خبر: 342134 A

عضو هیات مدیره انجمن صنفی کارگران خباز:

ایلنا: عضو هیات مدیره انجمن صنفی کارگران خباز گفت: انتظار داریم که دولت پس از لغو تحریم‌ها با اختصاص بن کارگری و سبدهای حمایتی مایحتاج اولیه زندگی کارگران را تامین کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ عبدالله بلواسی (عضو هیات مدیره انجمن صنفی کارگران خباز) با اشاره به دوران پساتحریم و انتظارات به وجود آمده به خبرنگار ایلنا گفت: امیدواریم که دولت با منابع آزاد شده ضمن اینکه به انتظارات تورمی دامن نمی‌زند، شرایط معیشتی کارگران را بهبود ببخشد.

این فعال کارگری با تاکید براینکه هم اکنون بیشتر هزینه‌های درمان بر دوش خانواده‌های کارگران است، گفت: دولت باید پس از اجرای برجام به فکر بدهی عظیم خود به تامین اجتماعی باشد. همچنین نباید تجهیز بیمارستان‌های تامین اجتماعی را فراموش کند.

بلواسی با تاکید براینکه دولت باید از لوایح ضدکارگری خود در برنامه ششم توسعه دست بکشد، درخصوص دستمزد کارگران در سال 95 گفت: دستمزد کارگران باید به گونه‌ای باشد که آنان نه از زیر خط فقر بلکه از زیر خط ذلت خارج شوند.

عضو هیات مدیره انجمن صنفی کارگران خباز ادامه داد: کارگران ما هنوز با دستمزد سال 92 کار می‌کنند این درحالی است که ما در سال 93 و 94 شاهد افزایش دستمزدهایمان مطابق نرخ تورم و ماده 41 قانون کار نبودیم.

بلواسی ادامه داد: در این شرایط کارگران 7 درصد سهم بیمه را  مطابق سطح دستمزهای سال 94 به تامین اجتماعی واریز می‌کنند.

کارگران خباز عضو هیات مدیره انجمن صنفی کارگران خباز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر