کد خبر: 344376 A

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی:

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران ضمن گرامی‌داشت یاد شهدا و تبریک فرا رسیدن ایام‌الله دهه فجر و همچنین گرامیداشت یاد شهید فیروز حمیدی‌زاده از کارکنان سازمان تأمین اجتماعی که چندی پیش در سوریه و به عنوان مدافع حرم به شهادت رسید، به تشریح اقدامات سازمان تأمین اجتماعی پرداخت.

به گزارش ایلنا، سیدتقی نوربخش اظهار داشت: اولویت سازمان تأمین اجتماعی در دولت تدبیر و امید ارتقاء کیفیت خدمات و خدمت رسانی مناسب به بیمه شدگان و بازنشستگان است و با وجود مشکلات ناشی از تحریم‌های ظالمانه و فشارهای اقتصادی، خدمات سازمان تأمین اجتماعی بدون حتی یک روز تأخیر به جامعه هدف ارائه شده است.

نوربخش ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی در حال حاضر بیش از 40 میلیون نفر از جمعیت ایران را تحت پوشش خود قرار داده و از این میان زندگی 5 میلیون و 200 هزار نفر مستمری‌بگیر این سازمان در ابعاد مختلف به عملکرد این سازمان وابسته است که علاوه بر مستمری خود 16 خدمت بیمه‌ای را نیز دریافت می‌کند.

وی افزود: همچنین در حال حاضر 35 میلیون نفر نیروی مولد و شاغل همراه با اعضای خانواده خود تحت پوشش این سازمان قرار دارند و علاوه بر بیمه بیکاری، غرامت دستمزد و حوادث ناشی از کار، 18 خدمت بیمه‌ای دیگر را در 80 بیمارستان ملکی و 350 مرکز درمانی این سازمان دریافت می‌کنند.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به نقش کلیدی این سازمان افزود: جمعیت تحت پوشش تأمین اجتماعی در حال حاضر در حالی به بیش از 40 میلیون نفر رسیده است که در ابتدای انقلاب کل بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی حدود 3 میلیون نفر بودند.

نوربخش با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی در دولت یازدهم توانسته علیرغم تمام فشارهای تحریم‌های اقتصادی به بهترین نحو وظایف خود را انجام دهد، عنوان کرد: در دو سال اخیر علیرغم حداکثر شدن فشارهای تحریم اقتصادی به ایران، سازمان تامین اجتماعی توانسته است خدمات خود را به موقع به مردم ارائه دهد و حتی در پرداخت مستمری‌ها نیز یک روز نیز تأخیر نداشتیم.

وی با اشاره به عدم شرایط مطلوب خدمت‌رسانی سازمان تامین اجتماعی در سنوات گذشته و پرداخت 50 درصد از خدمات درمانی از جیب مستمری‌بگیران اظهار داشت: متاسفانه شرایط گذشته در شأن مردم نبود و ما در طرح سلامت توانستیم پا به پای این طرح حرکت کنیم به طوریکه با تدابیر اندیشیده شده، حداکثر پرداخت مردم از جیب‌شان به کمتر از 7 درصد کاهش یافت.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: همچنین در خصوص بیماران مبتلا به سرطان و بیماران خاص که هزینه‌های درمان آنها سرسام‌آور است گام‌های بزرگی برداشته شده ولی هنوز مشکلاتی وجود دارد که امیدواریم با تکمیل طرح سلامت این مشکلات نیز مرتفع شود.

نوربخش با اشاره به بنیه اقتصادی سازمان تامین اجتماعی و تعهدات سنگین آن اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی در سال 94، ماهانه مبلغ 4 هزار و 200 میلیارد تومان بابت تعهدات خود پرداخت می‌کند که در این میان 3 هزار میلیارد تومان بابت مستمری و 1200 میلیارد تومان بابت بخش درمان است که این رقم 800 میلیارد تومان بالاتر از هزینه هدفمندی یارانه‌هاست.

وی افزود: در دو سال گذشته و به اوج رسیدن فشار تحریم‌های اقتصادی همکاران سازمان بسیجیان اقتصادی بودند که در خط مقدم مبارزه قرار داشتند و خوشبختانه توانستیم با تجهیز بودجه 60 هزار میلیارد تومانی در سال 94، خدمات مورد نیاز را به جامعه بزرگ بیمه شدگان و بازنشستگان بدون تأخیر و به نحو مناسب ارائه دهیم و از این نبرد تمام عیار اقتصادی سربلند بیرون آییم.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی همچنین با تاکید بر ضرورت حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی بر مبنای منویات مقام معظم رهبری، از برنامه‌ریزی این سازمان در یک سال اخیر برای رسیدن به این مهم خبر داد.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: با توجه به اینکه سازمان تامین اجتماعی به عنوان یک بنگاه اقتصادی تاثیر گذار است، از یکسال پیش برنامه ای مدون در سازمان تدوین شده است تا بتوانیم نقش خودمان را در اقتصاد کشور ایفا کنیم.

نوربخش در ادامه سخنانش با اشاره به ارتقاء ارائه سرویس‌های غیرحضوری به جامعه تحت پوشش این سازمان گفت: با توجه به این بخش توانسته‌ایم ماهانه از مراجعه حضوری 3 میلیون نفر بکاهیم و این مهم بدون گسترش ارائه سرویس‌های غیرحضوری امکانپذیر نبود.

وی همچنین با اشاره به در پیش رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی، بر بی‌طرفی سازمان تامین اجتماعی در این انتخابات و تلاش برای تعامل هر چه بیشتر با نمایندگان مجلس بعد برای ارائه هر چه بیشتر خدمات تاکید کرد.

وی تصریح کرد: این سازمان آمادگی خود را برای همکاری همه جانبه با منتخبان مردم در مجلس شورای اسلامی اعلام می کند تا بتوانیم با استفاده از نظرات مثبت و تاثیرگذار نمایندگان مجلس آینده نیز گام‌های موثری برای رفع مشکلات این سازمان برداریم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با ابراز امیدواری به اینکه مشکلات پیش روی سازمان با تعامل بیشتر با نمایندگان مجلس شورای اسلامی حل شود، گفت: به شرکای سازمان تامین اجتماعی اطمینان می دهیم این سازمان با حمایت و همراهی آنها در آینده ای نزدیک، سازمانی پایدار، پویا، چابک و سلامت خواهد بود.

نوربخش در پایان با اشاره به راهپیمایی 22 بهمن ماه گفت: کارکنان سازمان تامین اجتماعی در جشن بزرگ 22 بهمن با حضور حماسی و شرکت در این راهپیمایی با آرمان های بلند نظام پیمانی دوباره خواهند بست.

بودجه خطبه های نماز جمعه دهه فجر سازمان تامین اجتماعی سوریه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر